Studenci PWSZ w Kaliszu mistrzami kraju w pływaniu

AND
Studenci PWSZ w Kaliszu mistrzami kraju w pływaniu PWSZ w Kaliszu
Studenci PWSZ w Kaliszu sześciokrotnie sięgali po medale podczas II Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Pływaniu. Zawody zostały zorganizowane przez UAM w Poznaniu.

Studenci PWSZ w Kaliszu brali udział w XIII Zjeździe Studentów z Niepełnosprawnościami – II Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Pływaniu – organizowanych przez UAM w Poznaniu. Wyjazd można z pewnością zaliczyć do udanych. Kaliscy studenci zdobyli 6 medali.

Matczak Sebastian – student Wydziału Rehabilitacji i Sportu na kierunku fizjoterapia zdobył złoto na 50 metrów stylem dowolnym oraz złoto na 100 metrów stylem dowolnym w kategorii Open.

Justyna Tomeczek – studentka Wydziału Rehabilitacji i Sportu studia II stopnia wychowanie fizyczne w zdrowiu publicznym została mistrzynią kraju na 50 metrów stylem klasycznym oraz sięgnęła po srebro na 50 metrów stylem grzbietowym.

Na najwyższym stopniu podium stanął też Szymon Chatliński, student Wydziału Rehabilitacji i Sportu kierunek fizjoterapia, który zwyciężył na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

Brązowym medalistą mistrzostw został Mikołaj Banasiak, student Wydziału Politechnicznego na kierunku mechanika i budowa maszyn, który rywalizował na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani