Władysław Kwiatek z Radliczyc w gminie Szczytniki świętował swoje setne urodziny. Z życzeniami do najstarszego mieszkańca gminy ruszyli członkowie rodziny, ale również mieszkańcy miejscowości, w której mieszka od urodzenia.

Była uroczysta, urodzinowa msza święta w kaplicy w Radliczycach sprawowana przez proboszcza parafii Rajsko ks. Piotra Bałoniaka, były kwiaty i prezenty od parafii i mieszkańców sołectwa Radliczyce, którzy licznie stawili się tego dnia w świątyni i mieli okazję wziąć udział w tym wyjątkowym jubileuszu. Swoją obecnością i życzeniami z pewnością sprawili jubilatowi wielką przyjemność, bo ten nie krył wzruszenia. To właśnie w Radliczycach 10 listopada 1917 roku urodził się i mieszka do dziś Władysław Kwiatek, najstarszy mieszkaniec i jedyny stulatek w gminie Szczytniki.

Władysław Kwiatek jest czwartym dzieckiem Michaliny i Ignacego Kwiatków, w sumie miał ośmioro rodzeństwa. W 1941 roku ożenił się z Janiną Płóciennik. W tamtym roku małżeństwo świętowało 75 rocznicę ślubu. Zaraz po ślubie Janina i Władysław zostali wywiezieni na roboty do Rzeszy. Małżonka Władysława zaszła w ciążę, dlatego została wysłana do domu, natomiast Władysław był na robotach do końca wojny. Na szczęście udało mu się szczęśliwie wrócić do domu. Po wojnie pracował na kolei. Jego pasją była praca w ogrodzie i jazda na rowerze. Nawet przed wojną wyruszył z grupą młodzieży katolickiej z naszego regionu na rowerach do Krakowa, zwiedził Ojców i z tego co mówił prawdopodobnie dotarł pod Tatry. Władysław i Janina doczekali się trójki dzieci – dwóch synów i córki. Mają pięcioro wnucząt, ośmioro prawnucząt i jednego praprawnuka, który urodził się w lutym tego roku.

Jaka jest recepta na długowieczność według Władysława Kwiatka? Stulatek odpowiada krótko: rodzina, pogoda ducha, wiara w Boga, ciężka i uczciwa praca, radość z drobnych rzeczy.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!