Sukcesy bokserek Ziętek Team i Prosny Kalisz w mistrzostwach i Pucharze Polski [FOTO]

Ziętek Team w Grudziądzu
Ziętek Team w Grudziądzu Ziętek Team
Zawodniczki Ziętek Team oraz Prosny Kalisz zdobyły medale Pucharu Polski kadetek i juniorek oraz Młodzieżowych Mistrzostwa Polski w boksie olimpijskim, które odbyły się w Grudziądzu

W Pucharze Polski wystartowało pięć bokserek Ziętek Team. W kategorii 50 kg kadetek Wiktoria Kabzińska zdobyła brązowy medal, ulegając 2:3 Zuzannie Zgardzińskiej z Boksu Ożarów. Z kolei Weronika Bartczak w kat. 63 kg stanęła na drugim stopniu podium, pokonując 4:1 Katarzynę Skrzypkowską z Juniora Świątki, a finale przegrywając niejednogłośnie 2:3 z Klaudią Bujnarowską z NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. Z kolei Lena Szymańska kat. 66 kg w ćwierćfinale uległa przez rsc w I rundzie bardziej doświadczonej Paulinie Wierzyk z Boks Team Oława.

W kategorii juniorek 51 kg Gabriela Bartczak stanęła na trzecim miejscu podium, zwyciężając Karolinę Pawlik z Carbo Gliwice przez rsc w I rundzie, a w finale ulegając także przez rsc w I rundzie Wikorii Jaworskiej ze Spartakusa Szczecin. Natomiast Weronika Stochniałek przegrała w finale 0:5 z Oliwią Mikołajczak ze Skorpiona Szczecin, zajmując tym samym drugie miejsce.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Ziętek Team reprezentowała Angelika Sobala w kat. 75 kg. Zdaniem trenera Mariusza Ziętka sprawiła bardzo dużą niespodziankę, bowiem w ćwierćfinale pokonała 4:1 Karolinę Twardy z Zawiszy Bydgoszcz, a potem uległa przez AB w I r. Hannie Soleckiej ze Skorpiona Szczecin, zdobywając brązowy medal.

W mistrzostwach wzięły udział dwie bokserki Prosny Kalisz. Weronika Walczak w kat. 75 kg pokonała 5:0 Klaudię Fitrzyk z TSB Tarnów, a w finale uległa zaledwie 2:3 późniejszej mistrzyni Polski Natalii Gajewskiej z Championa Wołomin. O pechu może mówić Anna Kozanecka, która w ćwierćfinale przegrała 0:5 także z późniejszą mistrzynią Anetą Rygielską z Pomorzanina Toruń.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani