Sukcesy kaliskich karateków na zawodach w Poznaniu i Zbiersku. ZDJĘCIA

AND
Kaliscy karatecy z sukcesami startowali w Mistrzostwach Wielkopolski Karate Kyokushin w Poznaniu oraz podczas meczu Kalisz - Zbiersk.

Organizatorem zawodów w Poznaniu był Okręgowy Związek Karate oraz Poznański Klub Kyokushin Karate. Turniej rozgrywany był w konkurencji kata czyli układów, w których oceniana jest technika precyzja i dynamika ruchu. Na Mistrzostwach Wielkopolski stawiła się siedmioosobowa drużyna z Kaliskiego klubu kyokushinkan Karate. Dla kaliszan był to bardzo udany występ. Pierwsze miejsce w kategorii dzieci do lat 10 wywalczyła Patrycja Cieślak, drugie miejsce w kategorii chłopców do lat 8 zajął Filip Łuczak, a drugie miejsce w kategorii do lat 12 zdobyła Wiktoria Kubiak. Na drugim stopniu podium stawali także Cezary Wytwer w kategorii chłopców do lat 12 oraz Anna Picher w kategorii do lat 16. Dobry występ, mimo tego że nie udało im się stanąć na podium zaliczyli także M. Lisek oraz Mikołaj Aleksandrzak. Drużynowo Miasto Kalisz zajęło III miejsce.

Następnego dnia odbył się pierwszy mecz karate Zbiersk kontra Kalisz. Mecz rozgrywany był konkurencji kata. Organizatorem turnieju był MGOK oraz Kaliski Klub Kyokushinkan Karate. W meczu wzięło udział 78 karateków. Każda wygrana przynosiła punkty, które przybliżały obie drużyny do upragnionego zwycięstwa. W pierwszym meczu wygrał Kalisz uzyskując 17 punktów drużyna Zbierska uzyskała 10.

- Rewanż nastąpi 25 maja w Kaliszu, turniej ten będzie także podsumowaniem zmagań ligi i całego sezonu karate. Pomysłodawcą ligi jest Przemysław Podolski w ten sposób chcemy zachęcić wszystkich naszych klubowiczów do reprezentowania naszego grodu - informuje trener Tomasz Jeżyk.