AND
Sukcesy zawodników KS Ziętek Team na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie KS Ziętek Team
Zawodnicy Klubu Sportowego Ziętek Team z sukcesami startowali podczas zawodów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie olimpijskim. Stanęli oni na trzecim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej klubów.

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie olimpijskim gościła w Koninie. Do zawodów przystąpili zawodnicy z całej Polski, którzy wcześniej zdobyli kwalifikacje na szczeblu wojewódzkim. Klub Sportowy Ziętek Team reprezentowało 6 zawodniczek i 5 zawodników, którzy swoje kwalifikacje zdobyli w Złotowie podczas mistrzostw Wielkopolski.

W ścisłej ósemce zakwalifikowanych na olimpiadzie znalazły się Zuzanna Nowakowska 54kg,Gabriela Werner 70 kg, kuzynki Julia i Wiktoria Kabzińskie 50 kg, które na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wywalczyły brązowe medale. Do finału zwłaszcza Juli Kabzińskiej zabrakło niewiele. W ocenie trenerów obserwujących jej walkę była ona lepszą zawodniczką. Brązowy medal w wadze 75kg zdobyła również Julia Durkiewicz. Na trzecim stopniu podium stanął Sebastian Kusz 75kg, który w walce o finał pokazał boks na wysokim poziomie.Wśród zakwalifikowanych zawodników znaleźli się Damian Gawłowski 50 kg 1/4 , Adrian Sęderecki 57kg 1/8 , Karol Matysiak 57kg 1/8 oraz Norbert Kusz 70 kg ¼.

Ostatecznie KS Ziętek Team znalazł się na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej.

- Super postawa naszych podopiecznych sprawiła, że jesteśmy tak wysoko sklasyfikowani wśród dużo większych klubów z całej Polski - podsumowuje trener Mariusz Ziętek.