Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto flagi w Kaliszu uczcili między innymi kaliscy harcerze, którzy w południe wciągnęli biało-czerwoną flagę na maszt przed ratuszem.

Święto flagi w Kaliszu zostało zorganizowane przez kaliskich harcerzy. W uroczystości udział wzięli również prezydent miasta Janusz Pęcherz i przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza Radosław Kołaciński. Nie zabrakło także przedstawicieli służb mundurowych.

- Święto flagi w Kaliszu weszło na stałe do harcerskiego kalendarza. Jest to doskonały moment, kiedy można oddać cześć fladze państwowej i pokazać, że warto akcentować swoją polskość - mówi Janusz Sibiński z kaliskiej Komendy Hufca ZHP.

Wciąganie flagi na maszt przez harcerzy uświetnił hejnał w wykonaniu trębacza. Po tej ceremonii reprezentacja 62. Kaliskiej Drużyny Harcerzy Starszych "Brzoza" rozdawała kaliszanom biało-czerwone flagi.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone 2 maja.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!