Historyczny sukces juniorów Kaliskiego Towarzystwa Szachowego w Szczyrku. Zawodnicy KTS Kalisz wygrali II ligę - Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów w szachach i po raz pierwszy w historii kaliskich szachów awansowali do szachowej I ligi.

Turniej organizowany przez UKS Pałac Młodzieży Katowice składał się z 11 rund. Uczestnicy grali tempem klasycznym 90 minut na zawodnika oraz 30 sekund dodatkowo za każdy ruch. Zawodnicy KTS Kalisz odnieśli 7 zwycięstw, zanotowali 3 remisy i tylko raz zostali. pokonani.

Początek turnieju to planowane zwycięstwo z UKS MDK Gdynia i tylko remis z niżej notowaną Strzybniczanką Tarnowskie Góry. Bardzo ważne z psychologicznego punktu widzenia było wygranie z numerem jeden listy startowej MKS MOS Wieliczka 3,5-2,5.

- Koszmar podwójnych rund z ubiegłych lat się powtórzył i po południu ulegamy praktycznie bez walki drużynie KSz Miedź Legnica. Pierwszy raz w historii udaje nam się wygrać mecz do zera. 6-0 z RzKsz Rzeszów podbudowuje morale oraz konto naszych małych punktów, co - jak się okazało - było decydujące - tłumaczy trener i prezes KTS Kalisz Maciej Sroczyński.

Kluczowe były dwa ostatnie mecze z Laurą II Chylice i MKSz II Rybnik. Przed tym ostatnim kaliszanie zajmowali drugie miejsce, ale w przypadku porażki spadali na czwartą pozycję. Celem ostatniej rundy był wynikiem minimum 3-3, który zapewniał nam pozostanie na podium i awans do I ligi.

- Było zwycięstwo 3,5-2,5 i przy potknięciu Myślenic wskoczyliśmy na pierwsze miejsce. Emocje sięgnęły zenitu, a euforia była jeszcze większa. Wygrywamy mecz, wygrywamy ligę, fantastycznie!
- cieszy się Sroczyński.

Chociaż w zawodach drużynowych wynik zespołu jest najważniejszy, a indywidualne zasługują na drugi plan to warto wspomnieć o rewelacyjnym turnieju Oskara Dixy. Wynik 10,5/11 zapewnił Oskarowi normę kandydata na mistrza, awans do mistrzostw Polski, spory zysk rankingowy oraz nagrodę finansową.

KTS Kalisz zagrał w składzie: Maciej Adamczewski, Filip Janiszewski, Tymon Ochędzan, Oskar Dixa, Aleksandra Kubasik i Weronika Wawrzyniak, trener Maciej Sroczyński. Wszyscy reprezentanci KTS Kalisz to wychowankowie klubu, a swoją przygodę z szachami rozpoczęli w wieku przedszkolnym.Wyniki kaliszan


1 runda KTS Kalisz 4,5-1,5 UKS MDK Gdynia
2 runda KTS Kalisz 3-3 SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry
3 runda KTS Kalisz 3,5-2,5 MKS MOS Wieliczka
4 runda KTS Kalisz 2-4 KSz Miedź Legnica
5 runda KTS Kalisz 3,5-2,5 UKS Czternastka II Warszawa
6 runda KTS Kalisz 6-0 RzKSz Rzeszów
7 runda KTS Kalisz 3-3 MAT Myślenice
8 runda KTS Kalisz 4-2 Akademia Szachowa Gliwice
9 runda KTS Kalisz 3-3 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
10 runda KTS Kalisz 4-2 KS Laura II Chylice
11 runda KTS Kalisz 3,5-2,5 KS Laura II Chylice

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!