Szkoła Podstawowa nr 1 w Kaliszu zaprosiła na rodzinny festyn. Zabawa odbyła się już po raz dwunasty, ale po raz pierwszy poza murami szkoły, w siedzibie Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych.

W zabawę, którą przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Kaliszu włączyła się również Komenda Miejska Policji w Kaliszu, kaliscy bracia kurkowi oraz rodzice uczniów.

- Nie zabrakło pokazów tańca w wykonaniu uczennic 'jedynki", loterii fantowej, mini listy przebojów, quizów, prelekcji na temat bezpieczeństwa - mówi Beata Zalewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu.

Nie zabrakło także wspólnego grillowania. Główną atrakcją zabawy były zawody strzeleckie o tytuł księżniczki i księcia kurkowego. Wręczenie nagród odbędzie się 7 czerwca na Głównym Rynku podczas intronizacji króla kurkowego w ramach obchodów Święta Miasta Kalisza.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kaliszu zaprosiła na rodzinny festynNa swoim stoisku policjanci pokazywali najmłodszym sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie. Największą popularnością cieszył się tak zwany sprzęt PZ. To specjalistyczny policyjny mundur składający się z kamizelki przeciwuderzeniowej, ochraniaczy, kasku z osłoną twarzy oraz tarczy i pałki. Dzieci bardzo chętnie fotografowały się w jego poszczególnych elementach. Nie mniejszą atrakcją okazały się policyjne radiowozy oraz motocykl, za kierownicą którego chciał usiąść niemal każdy uczestnik festynu.

Podczas krótkiej prelekcji Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Przemysław Czarnecki przypominał dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w domu, na ulicy i na podwórku. Stróże prawa uczyli również dzieci jak bezpiecznie wypoczywać w wakacje.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Podstawówka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!