Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Umowa marszałka z Pratt & Whitney Kalisz oraz Mahle Behr z Ostrowa Wielkopolskiego

Andrzej Kurzyński
UMWW
Do południowej Wielkopolski trafią miliony złotych na edukację zawodową. Młodzież będzie miała szansę na płatne staże, zajęcia w nowoczesnych laboratoriach i pracę.

Płatne staże dla uczniów, zajęcia specjalistyczne w innowacyjnych technologicznie laboratoriach, dostęp do interaktywnych materiałów dydaktycznych dla uczniów i nauczycieli przygotowanych w nowoczesnej technologii, kursy i szkolenia zawodowe dla nauczycieli, czy doposażenie 46 szkół w województwie w sprzęt i pomoce dydaktyczne do pracowni kształcenia zawodowego przewiduje projekt „Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Projekt będzie realizowany do końca 2022 roku przez samorząd województwa wielkopolskiego oraz Politechnikę Poznańską we współpracy z zainteresowanymi samorządami, pracodawcami i szkołami kształcącymi zawodowo. Na ten cel zostanie przeznaczone ponad 63 miliony złotych, z czego aż 85 proc. pochodzi z funduszy unijnych. Część pieniędzy trafi do naszego regionu. W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisano porozumienia o współpracy z Pratt & Whitney Kalisz oraz Mahle Behr z Ostrowa Wielkopolskiego.

- Wierzę, że południowa Wielkopolska poprzez współpracę z Państwem, jak i kolejnymi firmami, które będziemy zapraszać do współpracy będzie innowacyjna pod względem szkolnictwa zawodowego. Przygotujemy na rynek pracy profesjonalne kadry - podkreśla Marzena Wodzińska, członek zarządu województwa wielkopolskiego - Doskonalenie systemu kształcenia zawodowego w znaczący sposób wpływa na wzrost gospodarczy regionu. Zaangażowanie pracodawców w przygotowanie programów nauczania oraz organizację kształcenia praktycznego jest doskonałym przykładem dostosowania usług edukacyjnych do realiów gospodarki i potrzeb rynku pracy.

Projekt ma pomóc w odbudowie szkolnictwa zawodowego. Do współdziałania w ramach projektu zapraszane są firmy z całej Wielkopolski, które mają istotny wpływ na lokalny rynek pracy. Celem jest bowiem umacnianie relacji pomiędzy szkołami i pracodawcami poprzez mi.in. włączanie pracodawców w proces doradzania uczniom w wyborze kierunków rozwoju zawodowego, dopasowanie ofert staży do umiejętności i kompetencji uczniów czy wsparcie szkół i pracodawców w procesie komunikacji z lokalnymi instytucjami rynku pracy. Młodzież będzie miała okazję uczyć się w nowoczesnych laboratoriach, a jedno z nich zostanie uruchomione w Kaliszu. Będa z niego korzystać przyszli technicy kształcący się w zawodach: informatyk, teleinformatyk, mechanik, mechatronik, elektryk, czy elektronik.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto