Unia Tarnów: Krzysztof Holik, mieszkaniec Brzeska, zajął drugie miejsce w Supermaratonie Kalisia

red.
Andrzej Radzikowski z Błonia wygrał 28. Supermaraton Kalisia, jedyny w Polsce bieg na atestowanej trasie 100 km, rozgrywany na trasie Jarantów - Blizanów. Drugie miejsce zajął Krzysztof Holik z Brzeska, zawodnik Unii Tarnów.

Radzikowski wyprzedził Krzysztof Holika z Brzeska (7:48:53) oraz wicemistrza Polski w biegu 24-godzinnym Piotra Sawickiego z Warszawy, który był uważany za głównego faworyta. Na podium wśród pań stanęły: 1. Barbara Nowak-Lewandowska z Wrześni (10:28:26), 2. Angelina Chrustowska ze Śmigla (11:50:34) i 3. Natalia Posadzy z Poznania (11:51:04).

Zawody rozgrywane były jak zwykle na 15-kilometrowej pętli Jarantów-Brudzew-Blizanów. Ultramaratończycy wystartowali w sobotę o godz. 6.30 i na pokonanie dystansu 100 km mieli 12 i pół godziny. Z 86 startujących, sztuki tej dokonało aż 66. Pozostali zostali sklasyfikowani na dystansach: 55, 70 i 85 km.

W biegu dobrze spisali się zawodnicy Supermaratonu Kalisz, który od siedmiu lat jest organizatorem Kaliskiej Setki. 20. miejsce zajął Marek Wojtas z nowym rekordem życiowym 9:32:36. Debiutant Bartosz Pietrzyński był 24. (9:51:25), a tuż za nim bieg ukończył Paweł Nowak (9:53:08), który zajął drugie miejsce w kategorii 50-latków. Dystans 55 km przebiegli Robert Rzepecki i dyrektor biegu Mariusz Kurzajczyk.

Tegoroczna setka była wyjątkowa pod względem pogody, która i tak w poprzednich latach była wyjątkowo łaskawa dla uczestników. Tym razem było nie tylko pogodnie i słonecznie, ale przede wszystkim bardzo ciepło, co wielu zawodnikom dało się we znaki. Jeden z faworytów, reprezentant Polski Dariusz Guzowski bardzo długo prowadził, ale opadł z sił i zakończył bieg na szóstym miejscu. Ciepło pozbawiło sił także Holika, który celował w wynik 7:20.

Zwycięzca zaczął bardzo spokojnie i pozostałych medalistów wyprzedził dopiero na ostatniej pętli.

- Kaliska Setka to jest niezwykły bieg, więc nic dziwnego, że ja się niezwykle czuję. Brawa należą się przede wszystkim organizatorom, a dopiero potem mnie - mówi rozradowany na mecie.

Wszyscy biegacze otrzymali oryginalne medale i koszulki. Najlepsi w klasyfikacji generalnej zostali nagrodzeni wyjątkowej urody szklanymi statuetkami. Zwycięzcom w kategorii pań i panów wójt Blizanowa ufundował tablety. Niemal wszyscy wylosowali upominki – sportowe koszulki, albumy a nawet obrazy z blizanowskiego pleneru.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani