Kaczka w środku miasta i to w dodatku na ulicy to bardzo rzadki widok. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj w Kaliszu na rondzie Solidarności. Zwierzę udało się uratować dzięki reakcji pieszej i pomocy Straży Miejskiej Kalisza oraz Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt Help Animals.

Przerażoną i zdezorientowaną kaczkę można było zobaczyć na ruchliwej ulicy przy rondzie Solidarności wczoraj popołudniu.

- Kaczka wypadła z transportu na rzeź, upadła z dużej wysokości, na ruchliwą jezdnię, mogła zostać rozjechana przez samochód i dogorywać gdzieś z boku drogi - mówi Marta, wolontariuszka Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt Help Animals.

Od pewnej śmierci na ruchliwej ulicy uchroniła ją pani Edyta, która zadzwoniła po Straż Miejską. Municypalnym udało się złapać zwierzę i przekazać w ręce strażników zwierząt, którzy zaopiekowali się kaczką.

- Bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Zwierzę było całe we krwi, sparaliżowane strachem, pomału dochodzi już do siebie, wśród innych kaczek również uratowanych z transportu - dodają animalsi.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!