W Kaliszu sprzedają alkohol nieletnim, W Kaliszu sprzedają alkohol nieletnim,

W Kaliszu sprzedają alkohol nieletnim, (© naszemiasto.pl)

W Kaliszu znów sprzedają alkohol nieletnim. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji ujawnili trzy przypadki sprzedawania bardzo młodym ludziom napojów alkoholowych.

Do sprzedawaniu alkoholu nieletnim dochodzi najczęściej w małych sklepikach osiedlowych. Ich właściciele lub zatrudnieni przez nich sprzedawcy pozwolili na kupno alkoholu młodocianym nie bacząc na to, że łamią prawo – przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Aby zapobiec tego rodzaju incydentom Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadziła w drugiej połowie lipca akcję profilaktyczno- edukacyjną, adresowaną do sprzedawców napojów alkoholowych.


Członkowie komisji odwiedzili 36 sklepów w których rozmawiali ze sprzedawcami, przypominając im o obowiązku kontrolowania pełnoletności, w każdym przypadku gdy wiek osoby kupującej alkohol wzbudza wątpliwości.

Przedstawiciele komisji przypominali ponadto właścicielom sklepów i ekspedientom o zakazie sprzedażny alkoholu nieletnim a a także o konsekwencjach łamania tego zakazu.
Sklepikarzom łamiącym prawo grożą konsekwencje administracyjne w postaci cofnięcia zezwolenia na sprzedaż alkoholi a także karne: grzywna, zakaz prowadzenia działalności objętej zezwoleniem, przepadek napojów alkoholowych.

We wszystkich odwiedzanych sklepach członkowie Komisji zostawiali materiały edukacyjne - wyciąg z ustawy dotyczący zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim i sankcji grożących za nieprzestrzeganie tego zakazu.

W sklepach pozostawiono także broszury i plakaty: „STOP sprzedaży alkoholu nieletnim” oraz zawieszki na butelki „Alkohol nie dla małolata”.
Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!