Po raz pierwszy w południowej Wielkopolsce wykonano operację rekonstrukcji oraz plastyki piersi po chorobie nowotworowej. Operację tę przeprowadzono w piątek w pleszewskim szpitalu

W piątek w Pleszewskim Centrum Medycznym wykonano po raz pierwszy w Południowej Wielkopolsce rekonstrukcję i plastykę piersi w chorobie nowotworowej. Rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala Ireneusz Praczyk wyjaśnia, że operacje przeprowadził prof. Dawid Murawa w asyście chirurgów lek. Leszka Kaczmarka, lek. Radosława Lisieckiego i lek. Piotra Przybyła z naszego szpitala.

Zespół przeprowadził tego dnia trzy zabiegi. Jedna z kobiet pochodziła z naszego rejonu, a dwie były z innych części Wielkopolski. Podczas operacji zrekonstruowano u nich piersi po wykrytym i leczonym raku sutka.
Ireneusz Praczyk informuje, że Pleszewskie Centrum Leczenia Raka Piersi będzie zabiegać o akredytację i tytuł „Breast Cancer Unit”. - Pozwoli nam to spełnić europejskie standardy dotyczące postępowania i leczenia tej choroby - podkreśla rzecznik.

Ireneusz Praczyk wylicza, że w pleszewskim szpitalu rocznie jest leczonych aż 450 pacjentów z rakiem piersi w tym około 150 z nich operacyjnie. Przypomina również, że jeszcze cztery lata temu z inicjatywy Ordynatora Oddziału Onkologicznego Zbigniewa Olejaka i Ordynatora Oddziału Chirurgicznego Pawła Przybyła powstało Centrum Leczenia Raka Piersi, które postawiło sobie następujące cele:
· profilaktyka
· diagnostyka
· leczenie raka piersi.

Według danych w Polsce na badania profilaktyczne piersi zgłasza się jedynie około 40% kobiet, a np. już w Niemczech, jak mówią pleszewskim lekarzom koledzy z Amerland Kliniki, z którą współpracuje PCM Pleszew, zgłaszalność kobiet wynosi około 80 %.

71 osób zginęło w katastrofie lotniczej pod Moskwą. Znaleziono czarną skrzynkę

Źródło: RUPTLY/x-news

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

TP (gość)

Mężczyzn również ten rodzaj raka nie omija, choć w mniejszym stopniu, ale jest równie groźny. Pleszewscy chirurdzy i onkolodzy są naprawdę świetni. Podejście do pacjenta rewelacyjne.