W środę Aleksander Stawirej powalczy o medal mistrzostw Unii Europejskiej w boksie. Jego rywalem jest obrońca tytułu mistrzowskiego!

Stawirej kontra Clarke w 2017 roku
Stawirej kontra Clarke w 2017 roku Archiwum
Aleksander Stawirej reprezentuje Polskę w mistrzostwach Unii Europejskiej w boksie, które odbywają się w hiszpańskim Valladolid. W środę zawodnik Ziętek Team stoczy pierwszą walkę, a w razie wygranej będzie mieć medal. Rywal jest jednak bardzo mocny.

W 1/8 finału wagi +91 kg Aleksander Stawirej miał wolny los. Jego rywalem w kolejnej rundzie będzie Anglik Frazer Clarke, który pokonał 4:1 Irlandczyka Deana Gardinera. To jeden z faworytów tych mistrzostw.

27-letni Clarke waży 118 kg i mierzy 198 cm. W Valladolid broni tytułu sprzed czterech lat. W tym roku został mistrzem Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej, przed rokiem był wicemistrzem Europy, przegrywając w finale 0:5 z Ukraińcem Victorem Vykhrystem.

Przypomnijmy, że w 1/8 finału zeszłorocznych mistrzostw Europy Clarke pokonał 5:0 właśnie Stawireja, który jednak - zdaniem obserwatorów - pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.