Startuje plebiscyt ,,Ziemi Kaliskiej" i portalu naszemiasto.pl "Człowiek roku 2012". Głosujemy w nim, za pośrednictwem SMS-ów, na ludzi, którzy w minionych dwunastu miesiącach wyróżniali się w swojej lokalnej społeczności sukcesami i osiągnięciami oraz postawą społeczną i zawodową. Do grona nominowanych dołączyły także osoby, które wcześniej wygrały w plebiscytach, jakie organizowaliśmy w ciągu roku.

Głosowanie rozpoczyna się dziś, 4 stycznia i potrwa do 23 stycznia. Informacje o przebiegu plebiscytu będzie można śledzić w kolejnych wydaniach ,,Ziemi Kaliskiej" oraz na bieżąco na stronach kalisz.naszemiasto.pl i ostrow.naszemiasto.pl.

Poznajcie bliżej naszych kandydatów

Zwycięzca otrzyma dyplom i statuetkę. Poświęcona mu będzie specjalna publikację w gazecie i w internecie. Ponadto laureat lokalny będzie reprezentował nasz region w głosowaniu na Człowieka Roku 2012 Wielkopolski. Jest szansa, że w wielkopolskim finale znajdzie się dodatkowo ta osoba, która nie zajmie pierwszego miejsca, ale - naszym zdaniem - zasłużyła na wyróżnienie.

Dodajmy, że w regionalnej kapitule plebiscytu w południowej Wielkopolsce zasiadają prezes Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego Maciej Kowalczyk, dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej Andrzej Spychalski, długoletni sędzia lekkiej atletyki Ireneusz Marczyński oraz dziennikarze ,,Ziemi Kaliskiej'' i naszemiasto.pl Renata Cicharska, Mariusz Kurzajczyk i Marek Weiss.

Oto nasi kandydaci z Kalisza:

1. Marek Antczak - przedsiębiorca budowlany, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej - wyślij sms o treści PKA.1 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

2. Aleksandra Dawidowicz - Zawodowa kolarka, brązowa medalistka mistrzostwa świata - wyślij sms o treści PKA.2 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

3. Anna Dymna - supersołtys roku 2012 w powiecie kaliskim - wyślij sms o treści PKA.3 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

4. Adam Klocek - dyrektor Filharmonii Kaliskiej, współtwórca bestsellerowej płyty „Night in Calisia” - wyślij sms o treści PKA.4 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

5. Andrzej Rogowski - prezes spółki Multimedia Polska, największego w Kaliszu sponsora imprez kulturalnych i sportowych - wyślij sms o treści PKA.5 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

6. Margota Suszyńska - przedsiębiorca zatrudniający najwięcej w regionie osób niepełnosprawnych, sponsor inwalidów, gospodarz imprez kulturalnych - wyślij sms o treści PKA.6 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

7. Piotr Walczak - kapitan reprezentacji Polski w brydżu sportowym, która zdobyła srebrny medal na Olimpiadzie, mistrz Polski - wyślij sms o treści PKA.7 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

8. Marta Walczykiewicz - kajakarka, olimpijka, mistrzyni Polski - wyślij sms o treści PKA.8 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Kandydaci z Ostrowa Wielkopolskiego:

9. Irena Błoch - przewodnicząca Ostrowskiego Klubu Amazonki, współinicjatorka wielu akcji o charakterze profilaktycznym - wyślij sms o treści PKA.9 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

10. Marian Herwich - zwycięzca plebiscytu na Najlepszego Radnego Ostrowa Wielkopolskiego, działacz społeczny - wyślij sms o treści PKA.10 na numer72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

11. Zbysław Jeżewski - Regionalista, harcerz, działacz ruchu HDK, autor wielu publikacji poświęconych dziejom miasta i regionu. - wyślij sms o treści PKA.11 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

12. Katarzyna Kania - ostrowska studentka, Miss Wielkopolski 2012, finalistka konkursu Miss Polski 2012 - wyślij sms o treści PKA.12 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

13. Wacław Kieremkampt - działacz społeczny z Przygodzic, od lat związany z samorządem , autor cenionych publikacji - wyślij sms o treści PKA.13 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

14. Józef Kozan - prezes Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, radny miejski - wyślij sms o treści PKA.14 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

15. Józef Wajs - radny powiatowy z Odolanów, zwolennik konstruktywnej współpracy różnych ugrupowań na rzecz powiatu - wyślij sms o treści PKA.15 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

16. Wiesław Witek - zwycięzca plebiscytu Supersołtys Powiatu Ostrowskiego, aktywny społecznik w gminie Przygodzice - wyślij sms o treści PKA.16 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)Komentarze (20)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

fanka (gość)

Głosowałam na pana Rogowskiego i znajomych też zmobilizowałam do głosowania, szkoda,ze nie wygrał.Zaznaczam,że w żaden sposób nie jestem związana z multimediami,na moim osiedlu nawet kablówki nie ma ,ale podoba mi się przedsiębiorczość pana Rogowskiego.Powalczymy w 2013 roku.

JS (gość)

"Starcie Tytanów" :-), zakończone. Wygrał PERSEUSZ, aczkolwiek HADES też nieźle sobie radził, nie miał jednak szczęścia, może w kolejnej bitwie, kiedyś.... Gratuluję zwycięzcy i jego armii oraz pokonanemu za piękną walkę w końcówce głosowania :-)

mądrala (gość)

tak pięknie piszecie o panu Rogowskim, szkoda tylko że poskąpiliście sms-ów albo wcale wam tak dobrze nie płacijak piszecie :) Ciekawe na kogo głosowali abonenci Multimediów ? :666

krysti (gość)

pracuję w multimediach juz kilka lat i muszę powiedizeć, ze prezes ma dobre serce, bo w sytuacjach trudnych dla pracownika nie odmawia pomocy. pamietam,,ze ufundował sprzet rehabilitacyjny bardzo drogi dla dziecka naszego pracownika, żonie tragicznie zmarłego naszego kolegi splacił kredyt mieszkaniowy i jeszcze inne przykłady mogłabym podać. ma moj szacunek.

ania (gość)

pan A. Rogowski to najlepszy pracodawca i człowiek, zawsze uśmiechnięty i miły, każdemu pomoże, jak ktoś do niego przyjdzie po pomoc nigdy nie odmawia, lubi dzieci i zwięrzęta, płaci lepiej niż gdziekolwiek indziej, otwiera drzwi kobietom i ustępuje im miejsca w autobusach, przeprowadza staruszki na przejściu dla pieszych i w ogóle jest the best

alex (gość)

oj, gorąco sie robi w wynikach, gorrąco:) ciekawe na jaki cel pójda pieniążki z tych smsmów

borys (gość)

a ja na swojego kandydata wysłałem 6 smsów:) i jak bedzie trzeba wyslę jeszcze kilka

oszukany (gość)

chyba z Tobą, bo mnie jego firma rżnie aż miło, no i kążdy wysłał swoje 5 sms-ów, takie kupowanie głosów nie ma nic współnego z konkursem, chyba że na najbogatszego :P

greg (gość) (JS)

czy kablówka czy budowa - to sa biznesy i dobrze, że się tym ludziom udało i że potrafia zarobić pieniądze. który z nich zatrudnia wiecej ludzi? na pewno Rogowski, bo to ogólnopolska firma i obecni sa w wielu miastach, a podejrzewam, ze i w Kaliszu zatrudnia wiecej osób od pana Antczaka, bo tu otworzył ogolnopolskie call center i pół tysiąca kaliszan ma tu pracę. pan Antczak potrafi zarobić, ale juz z dzieleniem sie zyskiem z mieszkańcami, to jest problem. a pan Rogowski dzieli sie swoimi zyskami i to popieram. i na niego oddam swój głos

Jacek (gość)

Mój syn uprawia kolarstwo, a klub w Kaliszu istnieje właśnie dzięki panu Rogowskiemu, który przekazuje spore sumy na sponsoring. Z tego co wiem, także siatkówka kobiet i piłka ręczna jest dofinansowywana przez pana Rogowskiego.

Alex (gość)

To rzadka sprawa, że w dzisiejszych czasach ludzie chcą się dzielić swoimi pieniędzmi z innymi. Ja głosuję na A. Rogowskiego właśnie za to, że pomaga naszemu miastu.

Warez (gość)

Też pracuję w Multimediach i cenię moją pracę. Pensja jest zawsze na czas, mam dodatkowe bonusy. Może nie ma kokosów, ale takie są polskie realia. Prezesa nie znam osobiście, ale od osób, które miały z nim kontakt, wiem że to uczciwy człowiek. Najlepiej świadczy o nim fakt, że sponsoruje dużo inicjatyw w naszym mieście.

anna (gość) (T)

a ja pracuję w firmie M i jestem zadowolona, dobrze zarabiam i pracuję z fachowcami, a do tego jeszcze jest miła atmosfera w pracy i co Ty na to panie T? łatwo jest narzekać, trzeba mysleć pozytywnie, idealnie nigdzie nie jest, ale to najlepsza firma do jakiej trafiłam! dodam jeszcze, ze dzieki firmie mam opieke medyczną prywatna i karte multisportu.