Siedem osób, w tym troje dzieci, trafiło do szpitala po tym jak w Piotrowie w podkaliskiej gminie Blizanów zderzyły się ze sobą fiat Seicento i renault megane. Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu na skrzyżowaniu drogi powiatowej z trasa wojewódzką 442 Kalisz – Września.

Z ustaleń policji wynika, że winę ponosi kierowca fiata, 50-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który jadąc od strony Kokanina nie ustąpił pierwszeństwa renault jadącego droga wojewódzką w kierunku Kalisza. Fiatem podróżowała czteroosobowa rodzina. Z rozbitego pojazdu poszkodowanych uwolnili wezwani na miejsce strażacy. W wyniku zderzenia renault uderzyło w betonowy płot pobliskiej posesji oraz słup trakcji elektrycznej.

Pogotowie przewiozło do szpitala cztery osoby jadące fiatem oraz trzech podróżnych z renault. Badania wykazały, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

strazak (gość)

Szanowny panie ogniomistrzu... pusty to pan jesteś. jak nie widziałeś zawartości tego auta to się nie wypowiadaj. a chłopaki z rychnowa musieli stać na ulicy i odganiać tak bezczelnych gapiów jak "pan" bo wszyscy tam zebrani najchętniej to by jeszcze do karetek powchodzili i popatrzeli cóż się tam poszkodowanym stało. Tak więc wielkie gratulacje za chęć zrobienia sobie kina z ludzkiej krzywdy i obczernianie innych w internecie. zachowanie godne przedszkolaka...

Kolo (gość)

To w końcu był to wypadek czy też kolizja?Skoro sprawcę ukarano mandatem w wysokości 500 zł i poszkodowani nie odnieśli obrażeń to ewidentnie kolizja.Znów chwytliwy tytuł?

ogniomistrz (gość)

No niestety zły traf.. Nie jestem członkiem żadnej straży (nie bawia mnie te rywalizacje). Ja tam poprostu byłem i swoje widziałem:) Kaliska straz owszem (nie mam zastrzeżeń) udzielała kwalifikowanej pomocy, wykonywała dostęp za pomoca narzędzi - POCHWAŁA i ukłony. Ale chłopaki z rychonowa poza staniem na ulicy i śmianiem się i wykonywaniem telefonów nie zrobili nic. NOWY MAN - PUST MAN,

Kaliszanin (gość)

Panie Ogniomistrz;
Widać, że masz bardzo poważne kompleksy i pretensję, że twoja jednostka nie wyjechała tego wypadku. Oczerniać jest o wiele łatwiej,niżeli chwalić.
WIELKIE brawa dla ciebie.
Ciekawi mnie tylko z jakiej jednostki OSP jesteś>? :)
Pozdrawiam

K. (gość)

To skrzyżowanie jest niebezpieczne - od strony Kokanina słabo widoczne, można powiedzieć, że pojawia się znienacka. Faktycznie przydałyby się jakieś dodatkowe oznaczenia, migające światła to dobry pomysł.
W końcu niejeden wypadek był na tym skrzyżowaniu, więc pora pomyśleć nad bezpieczeństwem.

Zaś jadąc od strony Zagorzyna trzeba mocno wysunąć się na skrzyżowanie, bo dom przy drodze i ogrodzenie skutecznie zasłaniają widok z prawej strony.

ogniomistrz (gość) (Z z Kalisza)

Ale pomoc straży z Kalisza miałeś praktycznie od razu (dwa auta bojowe). Rychnów przyjechał jak już było po sprawie (mieli pół gminy do przejechania i jeszcze się musieli zebrać). Oprócz stania na ulicy i gadania przez telefony nie kiwneli palcem bo to widziałem...

Z z Kalisza (gość) (ogniomistrz)

Ja wzywałem pomoc na 112. W samochodzie były zakleszczone 4 osoby i wyciekające płyny, każdej chwili mógł nastąpić zapłon benzyny. Lepiej niepotrzebnie przyjechać niż doczekać usmażenia się tych ludzi (tam było dwoje dzieci). Życie ludzi jest bezcenne i takie czy inne pieniądze nie mają znaczenia. Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji.

Cypis (gość)

Janków Pierwszy jak już szczerze mówiąc samochody z innych powiatów co nie znają drogi i tak się nie zatrzymują !!!!!!

Ziom (gość)

To już kolejny poważny wypadek na tym skrzyżowaniu! Od strony Kokanina POWINIEN być znak STOP, bezwzględnie po obydwu stronach dojazdu do skrzyżowania i jeszcze światło pulsujące, tak jak to zrobili w Jankowie Drugim. Czy musi ktoś zginąć, żeby osoby odpowiedzialne za to podjęły decyzję o właściwym oznakowaniu? Czy szanowna Policja nie ma wpływu na takie decyzje?

ogniomistrz (gość)

a Rychnów po co tam pojechał?? Posprzątać?? Pół gminy przejechali żeby postać na ulicy i pogawędzić.... Nie szkoda gminnych pieniędzy na takie wyjazdy pod sam kalisz??