Znakomicie zaprezentowali się żeglarze z poznańskich klubów podczas mistrzostw Polski w klasie OK-Dinghy, które rozgrywane były na wodach wokół Pucka. Złoty medal wywalczył reprezentant ŻLKS Kiekrz Poznań Bartosz Rakocy. Natomiast na drugim stopniu podium stanął zawodnik AZS Poznań Marek Jarocki.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ciekawie było także na Jeziorze Kierskim, gdzie odbyła się 21. edycja regat o Memoriał Jacka Sobkowiaka, doskonałego zawodnika w żeglarskiej klasie Finn, medalisty ME, olimpijczyka. Zawody zorganizowali koledzy Jacka Sobkowiaka z jego macierzystego klubu – Jacht Klubu Wielkopolski. Żeglarska wietrzna pogoda sprzyjała uczestnikom, którzy ścigali się w pięciu wyścigach. Na starcie stanęło 164 zawodniczek i zawodników w 7 klasach.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężali: łódki kabinowe – Józef Kozikowski (AZS Poznań); klasa Cadet – Szymon Wierzbicki i Krzysztof Hytry (ŻLKS Kiekrz); klasa Europa Grzegorz Sierpowski (ŻLKS Kiekrz); klasa Laser 4,7 Irena Jurasz (JKW Poznań); klasa OK-Dinghy Paweł Pawlaczyk (JKW Poznań); klasa Optimist Sandra Jankowiak (AZS Poznań); klasa Snipe Piotr Mańczak i Tomasz Waszak (ŻLKS Kiekrz).

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: