Okładka najnowszego wydania Ziemi Kaliskiej Okładka najnowszego wydania Ziemi Kaliskiej

Okładka najnowszego wydania Ziemi Kaliskiej

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Najnowsza Ziemia Kaliska jest już w sprzedaży. Sprawdź o czym przeczytasz w aktualnym wydaniu tygodnika. Oto przegląd najważniejszych tematów, które opisuje gazeta. Przypominamy również, że dzisiaj znajdziecie w gazecie wyjątkowy prezent.

Władza po majątkowej spowiedzi

Prawo zabrania prezydentom podejmować zatrudnienie na dodatkowym etacie, ale są furtki. Włodarze miast dorabiają w radach nadzorczych spółek lub jako wykładowcy.

Pedofil w mundurze policjanta

Wracamy do sprawy policjanta podejrzanego o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Ofiarą jego pedofilskich skłonności padło 4 chłopców, niektórzy nie mieli ukończonych 15 lat. Mężczyzna usłyszał aż osiem zarzutów i trafił do tymczasowego aresztu.

Nalot na handlarzy bronią. Karabiny schowali w psiej budzie

W ubiegły poniedziałek przed południem funkcjonariusze CBŚ wkroczyli na teren kilku posesji w Wielkopolsce oraz w województwie łódzkim. W trakcie przeszukań znaleźli i zabezpieczyli łącznie 19 jednostek broni palnej oraz amunicję różnego kalibru o łącznej, czarnorynkowej wartości przekraczającej 35 tysięcy złotych. W sumie zatrzymano czterech mężczyzn. To mieszkańcy powiatu kaliskiego.

Sądowy finał romansu z uczniem. Nauczycielce grozi więzienie

Przed sądem w Kaliszu rozpoczął się proces nauczycielki z gimnazjum w Godzieszach Wielkich, oskarżonej o obcowanie płciowe z małoletnim uczniem. Romans zakończył się narodzinami dziecka.

Wszystkie psy mają mieć czipy! Ale kto za to zapłaci?

Ministerstwo rolnictwa planuje wprowadzenie obowiązkowego chipowania czworonogów. Kosztami mają zostać obarczeni właściciele zwierząt, ale na razie nie wiadomo kto ma to egzekwować.

Czytaj także: Ziemia Kaliska - wyjątkowa kolekcja dla CzytelnikówNajgorzej z chorobami serca radzą sobie w Ostrzeszowie!

Mały powiat z południa Wielkopolski okupuje pierwsze miejsce w województwie w statystyce zgonów. Milion złotych dotacji ma pomóc w profilaktyce i propagowaniu zdrowego stylu życia.

,,Drzwi" do kariery reżysera filmów dokumentalnych?

Kaliszanin Rafał Paluszkiewicz został laureatem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Drzwi", który odbył się w Gliwicach. Za swój film dokumentalny otrzymał drugą nagrodę w kategorii kino amatorskie.

Bądźcie dyskretni jak św. Józef

Krzyż Światowych Dni Młodzieży dotarł do Kalisza i rozpoczął wędrówkę po diecezji kaliskiej. Symbol związany z papieżem Janem Pawłem II witały tłumy wiernych.

Ślub w magicznej scenerii

Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski pobrali się w Tłokini Kościelnej pod Kaliszem. W dniu ślubu parze towarzyszyła najbliższa rodzina oraz przyjaciele.

Ziemia Kaliska: O tym przeczytasz w najnowszym wydaniu

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!