18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zimowe ferie z dusicielami w Blizanowie. ZDJĘCIA

AND
Pytony tygrysie i boa amerykański zagościły w miniona środę sali OSP w Blizanowie. Była to jedna z atrakcji dobiegających właśnie ferii zimowych. Węże to to podopieczni Andrzeja Rybarczyka ze „Sceny Edukacji” z Wrocławia, który przyjechał ze specjalnym pokazem na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie.

Spotkanie rozpoczęło się od opowieści o pochodzeniu, życiu i zwyczajach węży. Prowadzący zdradzili, że kilka lat temu występowali w Łodzi z jednym z największych dusicieli na świecie - anakondą amerykańską, która miała 12 m i ważyła ponad 150 kg. Do jej transportu potrzebna była specjalna ciężarówka, a podczas występu – dodatkowa ochrona. Węże przywiezione do Blizanowa miały zdecydowanie mniej metrów, dzięki czemu mieściły się w skrzyni. Były też wyjątkowo dobrze wychowane, nakarmione i nie były obślizgłe, tylko całkiem miłe w dotyku.
Gady szybko zyskały sympatię małych i dużych mieszkańców gminy Blizanów. Niemal wszyscy chcieli dotknąć węża dusiciela lub przynajmniej zrobić sobie z nim zdjęcie. Występ zakończył się więc jedną, wielką sesją fotograficzną.

Kilka dni wcześniej mieszkańcy Blizanowa mieli okazję obejrzeć spektakl marionetkowy „Wędrówki Stasia”. Perypetie tytułowego bohatera przy pomocy kilkunastu lalek opowiedzieli aktorzy wrocławskiej grupy prowadzącej dziecięcy teatr wędrowny „Akademia Wyobraźni”, którzy drugi rok z rzędu przyjechali podczas ferii zimowych do Blizanowa. Przedstawienie było adresowane głównie do uczniów szkół podstawowych z opiekunami z terenu gminy.

Zobacz także: Zimowe ferie 2013 w Kaliszu. Nie było czasu na nudę. ZDJĘCIA

Po godzinnym przedstawieniu członkowie „Akademii Wyobraźni” poprowadzili warsztaty teatralne z dziećmi, podczas których powstała makieta marionetkowego teatrzyku domowego z XIX w. Już w przerwie między kolejnymi aktami spektaklu Paweł Pawlik – aktor i reżyser specjalizujący się w teatrze lalkowym przybliżał zebranym tajniki przedstawienia czeskiego i rozmawiał z widzami na temat odgrywanej bajki. Z kolei Piotr Kochanowski – aktor i scenograf pokazał dzieciom jak animować lalki, tworzyć scenografię i reżyserować spektakl. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w scenicznej grze marionetkami, odgrywając wymyślone przez siebie sceny, których nie było w przedstawieniu. Program „Wędrowny jarmark bajek”, w ramach którego wystawiono spektakl zyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp na przedstawienie i warsztaty w blizanowskiej sali był bezpłatny.

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto