Znakomity występ kaliskich mastersów w pływackich mistrzostwach Koszalina. Team Masters Barracuda zdobył 24 medale

Zawodnicy Team Masters Barracuda Kalisz z powodzeniem rywalizowali w II Otwartych Mistrzostwach Koszalina w pływaniu masters, pierwszych po wakacjach zawodach rangi pucharowej. Kaliszanie zdobyli łącznie aż 24 medale w konkurencjach indywidualnych i 2 w sztafetach stylem zmiennym i dowolnym. W sumie 14 złotych, 6 srebrnych, 6 brązowych.

Anna Gałczyńska (kat. H) była trzecia na 50 m i 100 m klasycznym oraz pierwsza na 100 m grzbietowym. Karolina Radomska (kat. C) wygrała 100, 200 i 800 m dowolnym i była druga na 50 m dowolnym. Agata Gałczyńska (kat. A) wygrała 50 i 100 m grzbietowym, a także zajęła drugie miejsce na 50 i 100 m klasycznym. Andrzej Sypniewski (kat. H) zwyciężył na 50 m grzbietowym, 100 i 200 m klasycznym oraz 100 m zmiennym. Marek Gola (kat. C) wygrał 200 m dowolnym, był drugi na 100 m zmiennym oraz czwarty ma 50 m motylkowym i 100 m dowolnym.

Z kolei Wojciech Gałczyński zwyciężył na 50 i 100 m klasycznym oraz 100m grzbietowym i był drugi na 50 m grzbietowym. Łukasz Pająk (kat. A) zajął drugie miejsce na 50 m klasycznym. W ogólnej klasyfikacji kaliski klub zajął siódme miejsce na 27 ekip.

Osiągnięcia zawodników to zasługa ciężkiego, sumiennego treningu pod okiem trenera Bogumiła Żyro. Ich wysiłek i praca możliwa jest dzięki partnerowi klubu - spółce Aquapark, gdzie odbywają się treningi oraz sponsorom klubu - Grupie AWW i Decathlonowi. Zainteresowanych pływaniem Barracuda zaprasza w każdy wtorek i czwartek o 20:45.

Nadeszła jesień, więc w Tatrach zima. TOPR przestrzega przed wędrówkami w najwyższe partie gór