Zostań sędzią piłkarskim w Kaliskim OZPN

Kaliscy sędziowie prowadzą derby Ostrowa - Piotr Marucha, Paweł Wrzeszczyński i Mateusz Matuszak Archiwum
Kolegium Sędziów Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej organizuje kurs sędziowski. Zgłaszać się można do połowy grudnia, a kurs odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Uczestnikiem kursu sędziowskiego KS KOZPN może być kobieta lub mężczyzna w wieku 17-28 lat. Oczywiście przyszły arbiter powinie mieć dobrą kondycję fizyczną i interesować się piłką nożną. Wymagane jest wykształcenie co najmniej średnie, ale zapisać się mogą także uczniowie szkół kończących się maturą.

Organizatorzy z Kolegium Sędziów KOZPN zachęcają potencjalnych kandydatów tym, że ukończenie kursu da im szansę przeżycia przygód w środowisku piłkarskim, a może także pozwoli zdobyć pasję na długie lata. Nie należy zapominać o ekonomicznym aspekcie tego zawodu, bo obecnie sędziowie nie zarabiają mało.

Termin zgłoszeń upływa 15 grudnia, termin zajęć to styczeń-marzec 2017 r. Koszt kursu wynosi 150 zł. Gratis każdy otrzyma profesjonalny gwizdek, żółtą i czerwoną kartkę oraz wszelkie materiały szkoleniowe. Już samo wypełnienie formularza rejestracyjnego pozwoli na pobranie z internetu najnowszego wydania "Przepisów Gry w Piłkę Nożną":