Czy człowiek stał się niewolnikiem techniki? Ten temat został poruszony podczas debaty oksfordzkiej w auli Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. Była to pierwsza tego typu dyskusja w szkole.

W debacie wzięło udział ośmioro mówców. Za tym, że człowiek jest niewolnikiem techniki opowiedzieli się kolejno: Jakub Kurczewski (IIC), Kamil Leszka (IIC), Agata Plewińska (ID) i Sebastian Gąsiński (IIE), natomiast po stronie opozycji swoje argumenty przedstawili: Marcin Madajka (IIE), Marcin Tarasiewicz (IIE), Jakub Bera (IIC) i Piotr Nawrocki (IIC). Całe wydarzenie zostało poprowadzone przez Wiktora Płuciennika z klasy IIE.

Według głosów publiczności debatę wygrał Sebastian Gąsiński, który będzie pełnił funkcję marszałka, czyli prowadzącego kolejnej debaty, zaplanowanej na 24 maja. Temat kolejnego spotkania brzmi „Jeśli mam wybierać między większym złem, a mniejszym złem, to nie chcę wybierać wcale. Moralność w dzisiejszym świecie”.

Debata oksfordzka wzbudziła duże zainteresowanie wsród pozostałych uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych - wszystkie osiem miejsc dla uczestników kolejnego spotkania jest już zajętych. Miejmy nadzieję, że będzie to kolejna z tradycji kaliskiego technikum.

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!