Bieg Piastowski w Kaliszu. Mrowiński i Górna najszybsi

AND
Bieg Piastowski w Kaliszu 2014
Bieg Piastowski w Kaliszu 2014 Karina Zachara/Biuro Prasowe UM w Kaliszu
Już po raz dziewiąty odbył się Bieg Piastowski w Kaliszu. Impreza przyciągnęła 140 biegaczy. Wśród pań triumfowała Karolina Górna. Wśród panów najszybszy był Rafał Mrowiński.

Bieg Piastowski w Kaliszu odbywa się na dystansie 5 kilometrów. Trasa wiedzie malowniczą trasą rowerową wzdłuż Prosny. Na starcie stanęli zarówno wytrawni biegacze, jak i amatorzy, dorośli i dzieci. Puchary, medale i nagrody rzeczowe wręczył zwycięzcom prezydent miasta Janusz Pęcherz.

W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów, malowniczą trasę wzdłuż ścieżki rowerowej nabrzeżem Prosny, pokonało 100 zawodników: 83 mężczyzn i 17 kobiet. Tuż po nich wystartowali młodsi kaliszanie, którzy mieli do pokonania odcinek o długości 500 metrów. Tych ścigało się 40 i to właśnie im bieg dostarczył najwięcej emocji i radości. Wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety gorąco dopingowani przez rodziców - najwierniejszych kibiców.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Rafał Mrowiński reprezentujący klub UKS „Dwunastka” Kalisz. Tuż za nimi uplasował się klubowy kolega Adam Szurmiński, a trzeci Krzysztof Górny z „Górni Górą”.

Wśród pań najlepszą okazała się Karolina Górna („Górni Górą” ), obok której na podium stanęły: Katarzyna Werner (KKB „Finisz” Kalisz) i Edyta Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Z kolei w biegu dzieci I miejsce wśród chłopców zajął Adam Kaliciński (UKS „Dziewiątka” Kalisz), drugi był Jakub Zachara, a trzeci Mateusz Banasiak – obaj z Kalisza. Wśród dziewcząt triumfowała Anna Werner ( Maraton Turek ), drugie miejsce zajęła Klaudia Antkowiak, a trzecie Wanessa Węcławiak.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Bieg Piastowski zorganizowali: Rada Osiedla Rypinek z jej przewodniczącym Dariuszem Ozimkiem, Stanisław Paraczyński, kaliski radny i znany społecznik oraz Andrzej Jabłoński, kaliski maratończyk. Imprezę wsparły firmy: Młyn "Kraszewice" i firma "Karwit" Matuszkiel.