Wybierz region

Wybierz miasto

  Jak smakuje sztuka? Cykl interdyscyplinarnych warsztatów

  Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
  Kalisz, ul. pl. Św. Józefa/5

  Sobota, 17 listopada

  • Brak informacji o cenie

  "Jak smakuje sztuka?" to całoroczny cykl interdyscyplinarnych warsztatów rodzinnych dla dzieci w wieku 5-10 lat realizowany we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Punktem wyjścia do działania jest sztuka abstrakcyjna i twórczość Jana Tarasina, którego prace wielokrotnie pokazywane były również w CSW. Podczas spotkań prowadzonych przez doświadczonych edukatorów i artystów odpowiemy wraz z dziećmi na pytania o zmysłowy odbiór sztuki. Wykorzystamy zjawisko synestezji czyli połączenia zmysłów, a tym samym poznamy sztukę przez pryzmat smaków, zapachów, dźwięków, tekstu.

  Program:
  A na deser…, prowadzenie: Anna Królikiewicz, 17 listopada
  Podczas warsztatów porozmawiamy o materii dzieła sztuki. Wspólnie zastanowimy się z czego można stworzyć obiekt artystyczny i czy istnieją granice w twórczej ekspresji. Wykonamy też własne prace z nietypowych materiałów, działających na ludzkie zmysły.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ