Wybierz region

Wybierz miasto

  "Niedziela w Paryżu.." Koncert piosenek Édith Piaf i jej przyjaciół z duetem Lucy & Tom

  Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego
  Kalisz, ul. Fabryczna/13-15

  19:00 - 22:00 Niedziela, 19 maja

  "Niedziela w Paryżu.." z duetem Lucy & Tom

  Edith Piaf i gitara elektryczna - nowoczesne interpretacje piosenek Edith Piaf i jej śpiewających przyjacioł w wyjatkowych aranżacjach na głos i gitaręelektryczną nadaja swieżego wiatru w żagle starym acz nieśmiertelnym utworom. Koncert przeplatają opowieści o Edith, jej miłościach, przyjaźniach i Paryżu. Doskonały język francuski oraz wyczucie klimatu i emocji tworzą magię opowieści z minionych lat nawiązując do uniwersalności ludzkich przeżyć a niepokorne połączenie koronek i skorzanej kurtki wyśmienicie oddają pierwotny pazur, zadziorność i autentyczność Edith Piaf.

  Koncertowi towarzyszy wystawa fotografii codziennego - niecodziennego Paryża widzianego oczami autorki - Lucy, Paryżanki z wyboru i z serca.

  Lucy & Tom to duet podrożujących muzykow, łączących wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. Wykształcona mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarowno Bizeta i Ravela jak i Dalidy, Joe Dassin'a a nawet Bowie'go. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarowno na deskach teatrow, w klubach muzycznych jak i świetlicach wiejskich i domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę "Edith Piaf Et Ses Amis", ktora ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Edith Piaf, nakładem wytworni Vintage Records. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej Lucy & Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Dotychczas duet zagrał kilkaset koncertow, m. in. w legendarnej Piwnicy Pod Baranami, poznańskim Klubie Blue Note oraz na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy nadajesz się do życia w małym miasteczku?