Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz dostały srogą lekcję od Młynów Stoisław Koszalin. ZDJĘCIA

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Młyny Stoisław Koszlain
AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Młyny Stoisław Koszlain Andrzej Kurzyński
Ósmej porażki w sezonie doznały piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz. W niedzielę uległy we własnej hali drużynie Młyny Stoisław Koszalin różnicą aż 14 bramek.

Kibice licznie zgromadzeni w hali Arena Kalisz liczyli na spore emocje sportowe. W dziewiątej serii spotkań ORLEN Superligi Kobiet ], kończącej pierwszą rundę rozgrywek, AWS Energa Szczypiorno Kalisz podejmował Młyny Stoisław Koszalin. Przed tym spotkaniem oba zespoły zdołały zgromadzić zaledwie po dwa punkty. Jednak zamiast zaciętego starcia zobaczyliśmy mecz do jednej bramki. Koszalinianki zaczęły od prowadzenia 5:1. Gospodynie zdołały jeszcze odrobić tę stratę, a 19. minucie po rzucie Oleksandry Zamyshliak objęły minimalne prowadzenie 6:5. Potem jednak gra kaliskiego zespołu zupełnie się posypała. Rywalki do przerwy prowadziły już 12:8. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Ekipa Młynów Stoisław zdominowała spotkanie i ostatecznie zwyciężyła różnicą aż 14 bramek.

- Dzisiejszy mecz w naszym wykonaniu nie był dobry, nawet dostateczny. Był tragiczny. Nie wiem, czy dziewczyny gdzieś w głowach nie poradziły sobie z tym. Może presja była zbyt duża? Na pewno chcieliśmy ten mecz wygrać. Koszalińska bramka bardzo dużo nam utrudniała grę. Nasze rzuty były nieskuteczne. Walczyliśmy, ale po prostu nie szło i tyle - podsumował Łukasz Kobusiński, trener AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

- Dzisiaj kompletnie nic nam nie wychodziło. Zrobiłyśmy z bramkarki przeciwniczek królową boiska. Bardzo chciałyśmy wygrać. Myślałyśmy, że będzie to mecz walki i do ostatnich sekund będą decydowały się losy zwycięstwa. Po prostu nie nasz dzień - dodała Daria Miłek, rozgrywająca AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

Najlepszą zawodniczką w zespole gospodyń została uznana bramkarka Izablea Prudzienica. Z kolei MVP niedzielnego meczu została bramkarka Młynów Stoisław Koszalin Natalia Filończuk, która broniła e skutecznością 48 proc.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Młyny Stoisław Koszlain 16:30 (8:12)
AWS Energa Szczypiorno: Prudzienica, Falińska – Pilitowska 3, Zamyshliak 3, Kisiel-Stężała, Lisewska, Stanisławczyk, Miłek 3, Gliwińska 1, Wilczek 2, Kucharska 1, Kaczmarek 2, Czapracka, Borysławska 1
Kary: 14 minut (Borysławska, Stanisławczyk – po 4 minuty, Pilitowska, Zamyshliak, Gliwińska – po 2 minuty)
Karne: 4/5
Młyny Stoisław: Filończuk, Ivanytsia -Byrak, Jura, Męczykowska, Mączka 10, Zaleśny 1, Koper 1, Szynaruk, Rycharska 2, Kobisova 8, Nowacka, Szajek, Polańska 7
Kary: 8 minut (Męczykowska – 4 minuty, Zaleśny, Koper – po 2 minuty)