Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz zadebiutowały w ORLEN Superlidze. ZDJĘCIA

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – AWS Energa Szczypiorno Kalisz
Piotrcovia Piotrków Trybunalski – AWS Energa Szczypiorno Kalisz mks.piotrcovia.piotrkow
Od wyjazdowego meczu w Piotrkowie Trybunalskim drużyna AWS Energa Szczypiorno Kalisz rozpoczęła swoją przygodę z ORLEN Superligą Kobiet. W swoim debiucie kaliszanki musiały uznać wyższość rywalek.

Beniaminek z Kalisza zaskoczył na początku spotkania. W 3. minucie podopieczne trenera Łukasza Kobusińskiego prowadziły 4:0. Piotrcovia bardzo szybko jednak podniosła się po tym niespodziewanym ciosie i już w 9. minucie na świetlnej tablicy widniał remis 4:4. W pierwszej połowie kaliszanki dotrzymywały jednak kroku gospodyniom nie pozwalając na zbudowanie przewagi. Po trzydziestu minutach był remis 15:15.

Druga połowa to już jednostronna gra w wykonaniu Piotrcovii. Zespół AWS Energa Szczypiorno stracił skuteczność w ataku, a w obronie nie grał już tak dokładnie jak przed przerwą. Piotrkowianki to wykorzystały budując swoją przewagę z każdą kolejną minutą. Ostatecznie wygrały aż 36:24.

– Cieszy to zwycięstwo i gra w drugiej połowie. W pierwszej uczulałam swoje zawodniczki, aby wyszły skoncentrowane. Nie posłuchały i stąd problemy. Mecz piłki ręcznej trwa jednak sześćdziesiąt minut – skomentowała postawę swoich zawodniczek Agata Cecotka.

– Trochę brakło siły, mamy bowiem kilka kontuzji. Piotrcovia to doświadczony zespół i w drugiej połowie to pokazał. Chciałem jednak pochwalić swoją drużynę za pierwszą część spotkania. Pokazał fajną grę, co jest optymistyczne przed kolejnymi spotkaniami – powiedział Łukasz Kobusiński, szkoleniowiec AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – AWS Energa Szczypiorno Kalisz 36:24 (15:15)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Świerczek 8, Sobecka 6/1, Mokrzka 5/1, Radushko 4, Gadzina 3, Waga 3/3, Królikowska 2, Polaskova 2, Trbovic 2, Grobelna 1, Schneider, Mielewczyk, Szczepanek.