Pływacy KKS Kalisz na podium i z życiówkami w Termach Maltańskich [FOTO]

Kaliszanie na Malcie
Kaliszanie na Malcie Jacek Szymański
W pierwszych zawodach w nowym roku kalendarzowym, które odbyły się w Termach Maltańskich, startowało 37 klubów w tym ponad 700 pływaków. Sprawdzian okazał się udany, bowiem reprezentanci KKS Kalisz stawali na podium i poprawiali rekordy życiowe.

Michał Mikołajczyk zajął pierwsze miejsce na 200 m dowolnym oraz drugie na 50 m dowolnym. Świetnie spisała się Wiktoria Michalak - pierwsza na 100 m klasycznym i trzecia na 100 motylkowym. Z kolei Mikołaj Biedka zajął trzecie miejsce na 100 m klasyczny.

Bardzo dobrze wypadli również zawodnicy z najmłodszych grup, którzy w tak licznie obsadzonych zawodach ustanawiali rekordy życiowe.
- Szczególne słowa uznania należą się Gabrysi Golanowskiej, Kasi Krupier, Amelii Chojnackiej, Lucji Gomułce oraz Amelii Świątek i Martynie Machowczyk - uważa Iza Piszczorowicz z sekcji pływackiej KKS-u, który zajął wysokie, dziesiąte miejsce w klasyfikacji klubowej.

W czasie ferii pływacy wezmą udział w w zgrupowaniu, które ma ich przygotować do rocznikowych mistrzostw Polski. W tym roku to już drugie takie zgrupowanie na basenie 50 m.