Polska sztafeta z Julią Maik czwarta na mistrzostwach świata w pływaniu!

Polska sztafeta z Julią Maik czwarta na mistrzostwach świata w pływaniu! Rafał Oleksiewicz/PZP
Polska kobieca sztafeta 4x100 m stylem dowolnym w składzie: Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok i Julia Maik zajęła czwarte miejsce w finale pływackich mistrzostw świata w Dausze. Ta lokata dała Polkom kwalifikację olimpijską!

W katarskim Dausze odbyły się Mistrzostwa Świata w pływaniu. Na koniec imprezy fantastycznie spisała się polska sztafeta pań z kaliszanką Julią Maik w wyścigu 4x100 m stylem dowolnym. Polki, które znacząco poprawiły się w stosunku do eliminacji, zajęły czwarte miejsce i ze stratą 2,04 s do zwycięskich reprezentantek Holandii i zaledwie 0,7 s od brązowego medalu, który zdobyły Kanadyjki. Drugie miejsce wywalczyła ekipa Australii.

Czwarte miejsce, mimo że tuż za podium, bardzo cieszy, bo to najwyższa lokata w historii polskich występów w mistrzostwach świata w konkurencjach sztafetowych! Poza tym udział w finale przyniósł Polkom kwalifikację olimpijską. W finałowym wyścigu polska sztafeta popłynęła w składzie: Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok i Julia Maik. W porównaniu z eliminacjami, w których nasze zawodniczki miały piąty czas, w finale Aleksandrę Polańską zastąpiła Wasick.