Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości drugą uczelnią akademicką w Kaliszu. ZDJĘCIA

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Druga uczelnia akademicka w Kaliszu. Status ten, w ekspresowym tempie otrzymała Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, która swój kampus mundurowy ma w Kaliszu.

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości otrzymała kategorię naukową A w dwóch dyscyplinach - nauk o bezpieczeństwie oraz pedagogiki w wyniku ewaluacji działalności naukowej Uczelni za lata 2019-2021, którą przeprowadzało Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Komisją Ewaluacji Nauki.

- To bardzo ważne wydarzenie w tej naszej krótkiej – trzyletniej historii. W momencie nadania tych decyzji ze szkoły zawodowej stajemy się uczelnią akademicką. Być może jest to rekord wszystkich uczelni, żeby w okresie trzech lat taki sukces osiągnąć. Tym bardziej cieszę się, że jest to niezależna ocena grona ekspertów z różnych uczelni – podkreśla gen. dr Marcin Strzelec rektor-komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości drugą uczelnią akademicką w Kaliszu

W związku z tym SWWS prawdopodobnie niebawem zmieni nazwę. Przed uczelnią również uruchomienie szkół doktorskich, procesów doktoryzowania i habilitowania. Zmiana statusu oznacza również większe możliwości pozyskiwania środków finansowych, które również zostaną przeznaczone na rozbudowę kampusu w Kaliszu.

- Wchodzimy do ekstraklasy uczelni będących w Polsce. To oznacza ogromny rozwój z punktu widzenia także miasta. Stajemy się drugą akademią w Kaliszu. Dla nas jest to także wielkie wyzwanie. Nie mamy zamiaru osiadać na laurach. Już teraz prowadzimy kierunki, które jeszcze nie były poddawane ewaluacji naukowej – przede wszystkim kierunek Prawo. To jest dla nas wielkie wyzwanie, ażeby w kolejnej ewaluacji nasi badacze z tej dyscypliny również zostali ocenieni na możliwie jak najwyższą kategorię, ażebyśmy także tutaj uzyskali uprawnienia do nadawania stopnia doktora – dodaje dr Michał Sopiński – prorektor ds. rozwoju

Czytaj także:

Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Komisją Ewaluacji Nauki w ocenie uczelni brało pod uwagę trzy kryteria: dorobek naukowy w postaci publikacji tekstów, książek, monografii naukowych opublikowanych w prasie polskiej i międzynarodowej, a także element wpływu społecznego realizacji projektów. Trzecie kryterium to wpływ działań i projektów na zmiany rzeczywistości lokalnej, ogólnopolskiej czy międzynarodowej.

- Mamy około 400 etatów i ponad 100 pracowników naukowo-dydaktycznych. Natomiast szereg osób współpracuje z nami także w ramach różnorodnych projektów, które realizujemy. Corocznie realizujemy kilkadziesiąt projektów naukowo-badawczych w różnych obszarach – pedagogicznych, nauk o bezpieczeństwie, nauk prawnych. Mamy kilkadziesiąt instytucji współpracujących – wymienia rektor-komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości

W tym roku na pierwszym roku studia rozpocznie ok. 300 studentów. Największym zainteresowaniem cieszą się Prawo i Penitencjarystyka. Na te kierunki chętnych jest trzech kandydatów na jedno miejsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Szpital w Kaliszu. Oddział zakaźny straszy. W końcu doczeka ...

Święto Policji w Kaliszu. Awanse i odznaczenia dla funkcjonariuszy

Święto Policji w Kaliszu. Awanse i odznaczenia dla funkcjona...

IV Kaliski Półmaraton Nocny „Bursztynowa Hellena”. ZDJĘCIA


Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto