Spis treści
Nowa linia komunikacji miejskiej EX w Wałbrzychu - trasa
Zgodnie z wiosennymi zapowiedziami EX ruszyła na trasę razem z otwarciem Europejki dla ruchu kołowego. Linia ta kursuje w dni robocze (bez sobót, niedzieli i świąt) i jest obecne jedynym autobusem wałbrzyskiej komunikacji jeżdżącym po obwodnicy. To jedna z istotnych zmian, które w życie miasta wprowadza zakończenie prac na Europejce.
EX zatrzymuje się na przystankach:
- Barbusse'a - Karkonoska
- Plac Sucharskiego
- 1 Maja - Kresowa
- 1 Maja - Krasickiego
- 1 Maja - Karkonoska
- 1 Maja - Szymanowskiego
- 1 Maja -Św.Barbary
- Galeria Victoria
- 1 Maja - Sikorskiego
- Plac Solidarności -muzeum
- Limanowskiego
- Wysockiego -Plac Grunwaldzki
- Szczawno-Zdrój - Łączyńskiego
- Wieniawskiego - Podwale
- Wieniawskiego - Senatorska
- Aleja Podwale - Forteczna
- Aleja Podwale - Palisadowa
- Aleja Podwale - Blankowa
- Aleja Podwale - Basztowa
- Aleja Podwale - Hetmańska
- Aleja Podwale -Kasztelańska
- Aleja Podwale - Husarska
- Szczawno-Zdrój - Łączyńskiego
- Kolejowa - Mazowiecka
- Nowy Świat - Plac Grunwaldzki
- Limanowskiego
- Plac Solidarności -muzeum
- 1 Maja - ZUS
- 1 Maja -Skarżyska
- Galeria Victoria
- 1 Maja - Św.Barbary
- 1 Maja - II Armii
- 1 Maja - Karkonoska
- Karkonoska - III LO
- Karkonoska - Sztygarska (nż)
- Barbusse'a - końcowy
Linia komunikacji miejskiej EX w Wałbrzychu - rozkłady jazdy
Linia ta łączy w sobie funkcjonalności sprawdzonych już linii nr 2 i C w połączeniu z szybkim przejazdem między wałbrzyskimi osiedlami i Śródmieściem. Dodatkowo wzmacnia też jedną z najbardziej uczęszczanych miejskich linii - nr 2, a także część jej kursów dojeżdża do największego wałbrzyskiego centrum handlowego - Galeria Victora. Linia ta w zamyśle jej twórców przejmie część potoków pasażerskich linii A, C i 2.
Prezentujemy obowiązujące od dziś rozkłady jazdy tej linii z takich kluczowych przystanków jak:
Barbusse'a - Karkonoska -> Podzamcze
6:53 7:33 7:53 8:13 8:33 8:53 9:13 9:31* 9:51* 10:13 10:31* 10:51* 11:13 11:31* 11:51* 12:13 12:31* 12:51* 13:13 13:31* 13:51* 14:13 14:31* 14:51* 15:13 15:26* 15:51* 16:13 16:31* 16:51* 17:13 17:31* 17:51* 18:11*
Wysockiego - Plac Grunwaldzki - > Podzamcze
7:09 7:49 8:09 8:29 8:49 9:09 9:29 9:49 10:09 10:29 10:49 11:09 11:29 11:49 12:09 12:29 12:49 13:09 13:29 13:49 14:09 14:29 14:49 15:09 15:29 15:44 16:09 16:29 16:49 17:09 17:29 17:48 18:08 18:28
Nowy Świat - Plac Grunwaldzki -> Sobięcin
6:23 6:43 7:03 7:23 7:43 8:08 8:23 8:43 9:03 9:23 9:43* 10:03 10:23 10:43* 11:03 11:23* 11:43* 12:03 12:23* 12:43* 13:03 13:23* 13:43* 14:03 14:23* 14:43* 15:03 15:23* 15:43* 16:03 16:18* 16:43* 17:03 17:23* 17:43*
Szczawno-Zdrój - Łączyńskiego -> Sobięcin
6:15 6:35 6:55 7:15 7:35 8:00 8:15 8:35 8:55 9:15 9:35* 9:55 10:15 10:35* 10:55 11:15* 11:35* 11:55 12:15* 12:35* 12:55 13:15* 13:35* 13:55 14:15* 14:35* 14:55 15:15* 15:35* 15:55 16:10* 16:35* 16:55 17:15* 17:35*
Szczawno-Zdrój - Łączyńskiego -> Podzamcze
7:17 7:57 8:17 8:37 8:57 9:17 9:37 9:57 10:17 10:37 10:57 11:17 11:37 11:57 12:17 12:37 12:57 13:17 13:37 13:57 14:17 14:37 14:57 15:17 15:37 15:52 16:17 16:37 16:57 17:17 17:37* 17:56* 18:16* 18:36*
Aleja Podwale - Palisadowa
6:05 6:25 6:45 7:05 7:25 7:50 8:05 8:25 8:45 9:05 9:25* 9:45 10:05 10:25* 10:45 11:05* 11:25* 11:45 12:05* 12:25* 12:45 13:05* 13:25* 13:45 14:05* 14:25* 14:45 15:05* 15:25* 15:45 16:00* 16:25* 16:45 17:05* 17:25* 17:45* 18:04* 18:24* 18:44*
* - kurs przedłużony do GV
Nowa linia komunikacji miejskiej EX w Wałbrzychu - pierwsze kursy
Dziś sprawdziliśmy w Śródmieściu, czy w porannych kursach po godz. 6 rano podróżowało wielu pasażerów. Zajętość autobusów na Placu Solidarności wskazywała na umiarkowane zainteresowanie tą nowością przed porannym szczytem komunikacyjnym.
13. Zlot Zabytkowych Volkswagenów w gminie Kowal
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?