Adam Długaś z KTK Kalisz ze złotem olimpiady młodzieży w kolarstwie torowym [FOTO, WIDEO]

Adam Długaś z trenerem Krzysztofem Dąbrowskim
Adam Długaś z trenerem Krzysztofem Dąbrowskim KTK Kalisz
Adam Długaś z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego zwyciężył w wyścigu na 2 km podczas XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym w Pruszkowie

Wyścig indywidualny na 2000 metrów juniorek i juniorów młodszych odbył się w ostatnim dniu zawodów. W rywalizacji męskiej wygrał Adam Długaś przed Michałem Gałką (UKS Copernicus - SMS Toruń) i Radosławem Frątczakiem (UKS Copernicus - SMS Toruń).

Inna podopieczna trenera trenera Krzysztofa Dąbrowskiego - Julia Kowalska była czwarta, o sekundę przegrywając medal. Kowalska była czwarta także w omnium, zaledwie 2 pkt. od trzeciej zawodniczki. Kaliszanka może mówić o wyjątkowym pechu, bo w trakcie zmagań kilka razy się przewróciła. Dodajmy, że w omnium mężczyzn drugie miejsce ze srebrnym medalem zajął Dawid Pluta z UKS Koźminianka Koźminek.

Wcześniej drużyna KTK w składzie: Adam Długaś, Konrad Trzęsowski, Dawid Wojtysiak i Mieszko Jaśkiewicz zajęła piąte miejsce w sprincie, przegrywając wejście do finału B zaledwie o 0,1 sekundy..