Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Aglomeracja Kalisko-Ostrowska walczy z żółtaczką. Rusza duży program zdrowotny dla kilkunastu tysięcy osób

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Aglomeracja Kalisko-Ostrowska walczy z żółtaczką. Rusza duży program zdrowotny
Aglomeracja Kalisko-Ostrowska walczy z żółtaczką. Rusza duży program zdrowotny Andrzej Kurzyński oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu
Podczas pikniku zdrowotnego zorganizowanego przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu zainaugurowano program edukacji zdrowotnej, wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Projekt realizuje Starostwo Powiatowe w Kaliszu wspólnie z Stowarzyszeniem Aglomeracja Kalisko-Ostrowska a jego realizatorem jest Łaźniak & Matuszczak Lekarska Spółka Partnerska. Celem głównym Programu jest zwiększenie wiedzy i świadomości na temat zakażeń wirusowych wątroby HBV i HCV wśród 12 000 aktywnych zawodowo mieszkańców Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej w wieku od 18 do 64 lat. W ramach przedsięwzięcia 7 000 osób zostanie zaszczepionych przeciwko żółtaczce.

- Projekt ten ma też charakter edukacyjny, skierowany zarówno do służby zdrowia jak i do mieszkańców. Możemy mieć najwspanialsze programy, ale jeżeli nie potrafimy dotrzeć do mieszkańców, to nie kończą się one sukcesem - mówił starosta kaliski Krzysztof Nosal.

Wydarzenie zainaugurował piknik zdrowotny, zorganizowany przed kaliskim starostwem, a także konferencja poświęcona programowi edukacji zdrowotnej, wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B na terenie Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej, która odbyła się w patio Starostwa Powiatowego w Kaliszu i Galerii im. J. Tarasina. Konferencję otworzył starosta kaliski Krzysztof Nosal. Wśród prelegentów znaleźli się lekarz Sebastian Łaźniak, prof. dr n. med Jarosław Drobnik oraz lekarz Łukasz Durajski. W konferencji wzięli udział samorządowcy a także przedstawiciele służby zdrowia z terenu Aglomeracji.

- Tego typu akcje im bliżej ludzi są realizowane, tym są skuteczniejsze. To jest fundament naszego bezpiecznego funkcjonowania w życiu codziennym. Wirusowe zapalenie wątroby to szczególny problem, dlatego że jest on niezwykle podstępny. Nasze codzienne aktywności tj.: fryzjer, kult ciała, czyli upiększanie i tego typu rzeczy, nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak możemy nabawić się problemu. Zatem warto wiedzieć, gdzie są te ryzyka i jak zapobiegać. Jestem pod wrażeniem bardzo kompleksowego ujęcia problemu, dlatego, że tylko w ten sposób możemy kształować prozdrowotną świadomość" - dodał prof. dr Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Program edukacji zdrowotnej, wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE:

II Kaliska Wystawa Pojazdów Zabytkowych. Poznaj niezwykły urok dawnej motoryzacji

II Kaliska Wystawa Pojazdów Zabytkowych. Poznaj wyjątkowy ur...

Ostatnie pożegnanie Kariny Zachary

Ostatnie pożegnanie Kariny Zachary. ZDJĘCIA


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto