Aleksander Stawirej wicemistrzem Polski w boksie i w kadrze narodowej! [WIDEO]

Aleksander Stawirej z trenerem Mariuszem Ziętkiem i kaliszaninem Januszem Stabno z Polskiego Związku Bokserskiego Janusz Stabno
Aleksander Stawirej z Ziętek Team Kalisz zdobył srebrny medal 88. Mistrzostw Polski seniorów w Człopie. W nagrodę został powołany do reprezentacji Polski i wystąpi m.in. w turnieju Stamma!

W finale wagi +91 kg bokser Ziętek Team Kalisz stoczył pasjonującą walkę z obrońcą tytułu Pawłem Wierzbickim (UKS Boxing Sokółka), mając rywala w I rundzie na deskach. Sam też był liczony, ale do końca walczył o wygraną, co docenił jeden z arbitrów, bowiem przegrał niejednogłośnie 1:4.

W drodze do finału Aleksander Stawirej pokonał ćwierćfinalistę Mistrzostw Europy u-22 Kamila Bodziocha (Red Fight Jelenia Góra) oraz faworyzowanego Rogera Hryniuka (KS Cristal Białystok). Niewątpliwie był objawieniem mistrzostw, więc zaraz po finałowej walce selekcjoner kadry narodowej Karol Chabros poinformował, że kaliski pięściarz z Kalisza zostanie włączony do reprezentacji.

Aleksander Stawirej wystąpi w meczu międzynarodowym z Niemcami w Brodnicy (21-22 kwietnia) oraz na Turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie (2-7 maja).

Dodajmy, że poprzednio srebrny medal MP seniorów dla kaliskiego klubu zdobył przed... 48 laty Włodzimierz Caruk. Aleksander Stawirej jako pierwszy kaliszanin stanął na podium mistrzostw w wadze +91 kg.