Aleksander Stawirej wicemistrzem Polski w boksie ZDJĘCIA

Zawodnik Ziętek Team Kalisz Aleksander Stawirej zdobył srebrny medal 90. Mistrzostw Polski Seniorów w boksie, które odbyły się w Opolu.

W finale wagi +91 kg Aleksander Stawirej przegrał decyzją sędziów 2:3 (28:29, 29:28, 28:29, 29:28, 28:29) z Oskarem Safarianem z Concordii Knurów. Walka była niezwykle wyrównana, o czym najlepiej świadczy werdykt. W drodze do finału podopieczny trenera Mariusza Ziętka pokonał trzech zawodników, w tym Damiana Knybę, z którym przed kilkoma tygodniami przegrał w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
W kategorii seniorów to największy sukces boksera reprezentującego kaliski klub od lat. Przed trzema laty kaliszanin Adam Balski także zdobył srebro mistrzostw Polski, tyle że kat. -91 kg i jako reprezentant DKB Dzierżoniów.
Przypomnijmy, że ostatnie złoto mistrzostw Polski seniorów wychowanek kaliskiego klubu wywalczył w... 1987 roku. W barwach Gwardii Warszawa Piotr Marcinkowski był najlepszy w wadze lekkiej (60 kg). Natomiast poprzedni medal dla kaliskiego klubu (Prosny), poza Stawirejem, który był wicemistrzem także przed dwoma laty, wywalczył 33 lata temu pięściarz Prosny Grzegorz Hołowczak – brązowy medalista w wadze lekkopółśredniej (63,5 kg).