Alicja Tchórz zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Europy w pływaniu. Dzień wcześniej pobiła rekord Polski

Fanpage Alicja Tchórz
Podczas mistrzostw Europy w Glasgow pochodząca z Kalisza Alicja Tchórz zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem grzbietowym. W półfinale pobiła rekord Polski

W finale Alicja Tchórz wystartowała bardzo mocno, była druga, a przez chwilę nawet pierwsza, ale w drugiej połowie dystansu trzy rywalki ją przegoniły. Ostatecznie wygrała Brytyjka Georgia Davies (27,23), która w eliminacjach ustanowiła nowy rekord Europy (27,21).

Druga była Rosjanka Anastasija Fesikowa (27,31), trzecia Finka Mimosa Jallow (27,70), a kaliszanka czwarta z wynikiem 27,74. Żeby zdobyć medal musiałaby pobić rekord Polski (27,72), który ustanowiła dzień wcześniej w półfinale!
- To najwyższe miejsce na zawodach takiej rangi w mojej karierze! - podkreśla pływaczka.

Czy Sofia Ennaoui zdobędzie medal ME? "Nie nakładam na siebie presji. Chcę wejść do finału, a później zobaczymy"