Alicja Tchórz zdobyła pierwszy dla Polski medal 10. Światowych Igrzysk Sportowych [FOTO]

Alicja Tchórz na World Games
Alicja Tchórz na World Games Alicja Tchórz
Kaliszanka Alicja Tchórz wywalczyła w piątek srebrny medal w ratownictwie wodnym na 200 m z przeszkodami, minimalnie przegrywając złoto. Dla niej było to ostatnie przetarcie przed mistrzostwami świata w pływaniu w Budapeszcie, na które wyjeżdża już dziś

Alicja Tchórz startowała wczoraj aż w trzech konkurencjach The World Games. - 200 m przeszkody, 100 m ratowanie manekina w płetwach oraz sztafeta 4x50m przeszkody. Awansowała do finałów i tam spisała się znakomicie. W wyścigu 200 m przez przeszkody przegrała zaledwie 0,52 s. z doświadczoną Włoszką Silvią Meschiari.

- Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze! We wszystkich trzech finałowych wyścigach poranne wyniki zostały poprawione, a dodatkowo w startach indywidualnych znów ukręciłam seniorskie rekordy Polski
- cieszyła się po zawodach wychowanka trenera Macieja Siemianowskiego. i UKS Delfin Kalisz.

Poza srebrem na 200 m Alicja Tchórzy była czwarta w ratowaniu manekina w rywalizacji na 100 m w płetwach oraz piąta w sztafecie. Światowe igrzyska odbywają się we Wrocławiu.