Anna Małecka wróciła na rzutnię i zdobyła złoty medal!

UKS 12 Kalisz na halowych mistrzostwach Wielkopolski zdobył trzy medale
UKS 12 Kalisz na halowych mistrzostwach Wielkopolski zdobył trzy medale Marcin Małecki
Anna Małecka wróciła po 10 latach na rzutnię i od razu pobiła swój rekord Kalisza w hali! Miotacze UKS 12 zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal mistrzostw Wielkopolski.

Podczas halowych mistrzostw Wielkopolski po 10 latach przerwy na rzutnię wróciła Anna Małecka, wcześniej występująca pod panieńskim nazwiskiem Kasprzak. W pierwszym starcie o 71 centymetrów poprawiła swój rekord życiowy, posyłając kulę 4 kg na odległość 13,50 m. Tym samym zdobyła złoty medal i uzyskała najlepszy wynik w historii kaliskiej lekkoatletyki w hali.

- W tym sezonie chcemy wystartować parę razy w koronnej dyscyplinie Ani, czyli w rzucie dyskiem - mówi Marcin Małecki, trener i mąż zawodniczki, pięciokrotnej medalistki mistrzostw Polski oraz szóstej zawodniczki mistrzostw Europy juniorów.

W Środzie Wielkopolskiej drugi złoty medal także wśród seniorów wywalczył Łukasz Jędrusiak. Kaliszanin, który jeszcze w ubiegłym roku był juniorem, pchnął kulę 7,26 kg na odległość 13,49 m, ustanawiając rekord życiowy.
- To pierwszy start po kontuzji, z którą borykaliśmy się od sierpnia. Dopiero niedawno wznowiliśmy treningi, budując formę na sezon letni- wyjaśnia trener Małecki.

W kategorii młodzików klasę potwierdził Piotr Goździewicz. Uczeń Gimnazjum nr 9 w Kaliszu pchnął kulę 5 kg na odległość 11,90 m, co dało mu srebrny krążek. Piotrek zimą zmienił technikę pchnięcia z doślizgu na obrót.
- Plan był taki, by w pierwszym pchnięciu zaliczyć próbę, która da medal, a potem ryzykować dalsze pchnięcia nową techniką - dodaje Marcin Małecki.
Kaliszanin przegrał tylko z medalistą ubiegłorocznych mistrzostw Polski młodzików. W czwartej kolejce pchnął kulę na 14 metr, ale, niestety, nie ustał tej próby, a byłby to jego nowy rekord życiowy .

Bardzo dobre wyniki uzyskały także Anna Smolarek i Aleksandra Kuczyńska, które po dwóch miesiącach treningów zajęły czwarte i piąte miejsce. W zawodach uczestniczyli także 5. w kategorii juniorów młodszych Krzysztof Smolarek i 6. Piotr Secler. Z kolei 7. młodzikiem był Błażej Wypych. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe. Zapewne medal zdobyłby Patryk Sipka, który na lekcji WF-u złamał palec, co wykluczyło jego start w tych zawodach.