18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Badania profilaktyczne w Kaliszu. Sprawdź, gdzie możesz bezpłatnie się przebadać

Andrzej Kurzyński
Z informacji przekazanych przez Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu wynika, że największym powodzeniem cieszą się programy dotyczące chorób układu krążenia, tarczycy oraz wczesnego wykrywania raka prostaty
- Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że uruchamiane przez miasto programy profilaktyczne są bardzo potrzebne, a mieszkańcy coraz chętniej i z coraz większą świadomością korzystają z bezpłatnych badań i konsultacji. A jest w czym wybierać, bo naszą ofertę staramy się konstruować tak, by obejmowała badania pozwalające zapobiec bądź umożliwiające wykrycie  schorzeń najczęściej dotykających społeczeństwo – mówi Jacek Konopka, wiceprezydent Kalisza.

Nowością będzie w tym roku akcja profilaktyczna skierowana do dzieci i młodzieży skierowana na wykrywanie chorób krwi. - Akcja, którą chcemy realizować przez trzy miesiące, od połowy sierpnia do połowy listopada, adresowana będzie do osób wieku do 14 roku życia. W tym czasie wykonanych zostanie około 1500 badań krwi i jeśli zajdzie taka potrzeba 150 badań USG. Odpowiednie skierowania będzie można otrzymać od  lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – informuje Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM.

Tradycyjnie nie zabraknie Białych Sobót, czyli cyklicznych akcji zdrowotnych organizowanych na kaliskich osiedlach. Tylko w ubiegłym roku podczas trzynastu tego typu akcji wykonano 5.300  bezpłatnych badań i konsultacji.
- Konsultacje lekarza rodzinnego poszerzyliśmy o te z udziałem szerokiego grona specjalistów z różnych dziedzin medycyny, dietetyka, czy logopedy, a podczas najbliższej Białej Soboty na osiedlu Majków po raz pierwszy mieszkańcy będą mogli skorzystać z porad endokrynologa. Od 2004 roku, kiedy rozpoczęliśmy tego typu profilaktyczne spotkania, wykonaliśmy ponad 30 tysięcy różnego rodzaju badań - dodaje Jolanta Mancewicz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Kalisza.
Z informacji przekazanych przez Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu wynika, że największym powodzeniem cieszą się programy dotyczące chorób układu krążenia, tarczycy oraz wczesnego wykrywania raka prostaty - Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że uruchamiane przez miasto programy profilaktyczne są bardzo potrzebne, a mieszkańcy coraz chętniej i z coraz większą świadomością korzystają z bezpłatnych badań i konsultacji. A jest w czym wybierać, bo naszą ofertę staramy się konstruować tak, by obejmowała badania pozwalające zapobiec bądź umożliwiające wykrycie schorzeń najczęściej dotykających społeczeństwo – mówi Jacek Konopka, wiceprezydent Kalisza. Nowością będzie w tym roku akcja profilaktyczna skierowana do dzieci i młodzieży skierowana na wykrywanie chorób krwi. - Akcja, którą chcemy realizować przez trzy miesiące, od połowy sierpnia do połowy listopada, adresowana będzie do osób wieku do 14 roku życia. W tym czasie wykonanych zostanie około 1500 badań krwi i jeśli zajdzie taka potrzeba 150 badań USG. Odpowiednie skierowania będzie można otrzymać od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – informuje Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM. Tradycyjnie nie zabraknie Białych Sobót, czyli cyklicznych akcji zdrowotnych organizowanych na kaliskich osiedlach. Tylko w ubiegłym roku podczas trzynastu tego typu akcji wykonano 5.300 bezpłatnych badań i konsultacji. - Konsultacje lekarza rodzinnego poszerzyliśmy o te z udziałem szerokiego grona specjalistów z różnych dziedzin medycyny, dietetyka, czy logopedy, a podczas najbliższej Białej Soboty na osiedlu Majków po raz pierwszy mieszkańcy będą mogli skorzystać z porad endokrynologa. Od 2004 roku, kiedy rozpoczęliśmy tego typu profilaktyczne spotkania, wykonaliśmy ponad 30 tysięcy różnego rodzaju badań - dodaje Jolanta Mancewicz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Kalisza. Andrzej Kurzyński ©
Kaliszanie kolejny rok z rzędu mogą korzystać z badań profilaktycznych finansowanych przez samorząd miasta. Z budżetu Kalisza przeznaczono na ten cel prawie 400 tysięcy złotych. Do wyboru jest siedem programów związanych z profilaktyką zdrowotną oraz programy edukacyjne.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto