18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Bardzo dobre występy kaliskich karateków na mistrzostwach w Malanowie. ZDJĘCIA

Kilkakrotnie stawali na podium kaliszanie, którzy w sobotę uczestniczyli w rozgrywanych w Malanowie Mistrzostwach Polski ziem zachodnich w karate kyokushin.

Kalisz reprezentowała 34 osobowa reprezentacja. To zawodnicy Kaliskiego Klubu Kyokushin-kan Karate David Club. Mistrzostwa odbywały się w dwóch konkurencjach: kumite walk pełno kontaktowych oraz kata. W pierwszej zmierzyło się 79 zawodników, a w drugiej aż 148 reprezentujących kluby z Wielkopolski, Dolnego Śląska, Śląska, oraz województw łódzkiego i mazowieckiego. W sumie odbyło się ponad 80 walk.

W konkurencji kata I miejsce zajęła Aleksandra Bielska w kategorii do lat 16, Patrycja Cieślak do lat 8, III miejsce Wiktoria Kubiak, III miejsce Anna Picher. W konkurencji kumite I miejsce zajął Kacper Maliszewski w kategorii do 16 lat, II Kacper Kulwainek 11-12 , Jeremiasz Przybylski 15-16, w konkurencji senior Tomasz Kubasik II miejsce, III miejsce zajęli Mateusz Graczyk 13-14 i Jakub Goździewicz 15-16.Drużynowo kaliszanie w konkurencji walk zajęli III miejsce, za Poznaniem i Turkiem.

- To był bardzo dobry występ kaliskich karateków. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu przejazdu dla naszych zawodników. Teraz przed nami, przygotowania do Mistrzostw Polski Juniorów, które rozegrają się w Kaliszu. Mam nadzieję że nasze szkolenie utrzyma się tak jak teraz na wysokim poziomie. Całość szkolenia dzieci i młodzieży realizowana jest w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków UM w Kaliszu – mówi trener Tomasz Jeżyk.