Bardzo dobry występ czwórek dziewcząt MUKS Jantar Kalisz. ZDJĘCIA

Bardzo dobry występ zanotował zespół dziewcząt podczas ćwierć finałów mistrzostw województwa w mini siatkówce w kategorii czwórek w turnieju rozegranym w Kaliszu.

W turnieju wzięło udział 20 zespołów z Wielkopolski które zostały podzielone na cztery grupy . Zespół Jantara w swojej grupie pokonał zespoły: SPS Sparty Złotów 2:0 ,KS ASBL Piła 3 – 2:0 , UKS Lider Rokietnica 2 :0, oraz gospodarzy turnieju UKS Augustynki Kalisz 2:0. W finale natomiast wygrał z KS Energetykiem Poznań 21:14, SPS Volley Piła 21: 16, ulegli po zaciętej walce UKS 9 Leszno 21:19 zajmując ostatecznie drugie miejsce. Jest ono jednak premiowane awansem do półfinału, który zostanie rozegrany 23 kwietnia.

- Cieszy dobra gra zespołu dziewczyny pokazały lwi pazur oraz chęć gry widać było że cieszą się grą i to jest najważniejsze - mówi trener Andrzej Płócienniczak.

Zespół MUKS Jantar Kalisz wystąpił w składzie: Łucja Chenczke, Maja Plewa, Martyna Widelska, Anastazja Świercz, Aleksandra Przyłęcka, Alicja Balcerzyk. Trener Andrzej Płócienniczak.