Bartosz Piszczorowicz zdobył dziewięć medali podczas Mistrzostw Polski w pływaniu! ZDJĘCIA

W olsztyńskiej Aquasferze odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. Wśród 350 zawodników z kilkudziesięciu klubów znakomicie spisał się kaliszanin Bartosz Piszczorowicz, który zdobył w sumie dziewięć medali i poprawił trzy rekordy życiowe!

Bartosz Piszczorowicz zdobył dziewięć medali

Bartosz Piszczorowicz, reprezentujący obecnie barwy warszawskiego klubu G-8 Bielany, już w pierwszym dniu mistrzostw zdobył srebrny krążek w kategorii młodzieżowców na sprinterskim dystansie 50 m stylem dowolnym. W wyścigu eliminacyjnym kaliszanin ustanowił swój nowy rekord życiowy 21,82 s, łamiąc pierwszy raz w swojej karierze barierę 22 sekund.

Zacięty pojedynek stoczyli krauliści w drugim dniu mistrzostw na dystansie 200 m stylem dowolnym.
Mocno do walki włączył się kaliski pływak i niewiele zabrakło żeby to właśnie on wygrał ten wyścig. Ostatecznie reprezentant G-8 Bielany Warszawa dopłynął do mety na drugim miejscu, zdobywając srebro ze świetnym czasem 1:43,99, czyli nowym rekordem życiowym. Złoto MP seniorów przegrał ze starszym o siedem lat Kacprem Majchrzakiem z Warty Poznań, który z czasem 1:43,33 uzyskał minimum na mistrzostwa Europy.

Bartosz Piszczorowicz na podium w sztafetach

Każdego dnia na zakończenie całodniowych zmagań pływaków można było podziwiać wyścigi sztafetowe drużyn. Bartosz Piszczorowicz wystartował w takich wyścigach aż czterokrotnie, zdobywając z klubowymi koleżankami i kolegami z G8 Bielany za każdym razem medal! Kaliszanin stawał dwukrotnie na najwyższym podium w sztafecie 4x50 m i 4x100 m stylem zmiennym, a srebrne krążki wywalczył w sztafetach 4x50 m mix i 4x100 m stylem dowolnym.

W przedostatnim dniu mistrzostw kaliski pływak wystartował na dystansie 100m stylem dowolnym gdzie w kategorii open uplasował się na czwartym miejscu, a w kategorii młodzieżowiec wywalczył srebrny medal z kolejnym nowym rekordem życiowym który wynosi 47,19 s.

Bartosz Piszczorowicz z minimum na mistrzostwa Europy

Kaliszanin bardzo dobrymi startami w Olsztynie zapewnił sobie prawo startu w Mistrzostwach Europy w stolicy Węgier

- Podczas startów indywidualnych na 100 m i 200 m dowolnym wypełniłem normy kwalifikacyjne do sztafet 4x100 i 4x200 dowolnym na Mistrzostwa Europy 2021 w Budapeszcie - pisze na swoim fanpage'u.

W sumie więc kaliszanin zdobył na Mistrzostwach Polski pięć medali w kategorii open, cztrey medale w kategorii młodzieżowca oraz uzyskał trzy nowe rekordy życiowe na swoich koronnych dystansach w stylu dowolnym na 50, 100 i 200 m.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]