Bartosz Piszczorowicz zdobył medale mistrzostw Polski i przepustkę na Uniwersjadę w Neapolu ZDJĘCIA

Izabela Piszczorowicz
Kaliski pływak Bartosz Piszczorowicz wziął udział w Mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców, które odbyły się w olsztyńskiej Aquasferze. Indywidualnie i w sztafecie wywalczył trzy medale, w tym dwa złote.

W mocno obsadzonych zawodach na swoim koronnym dystansie 100 m dowolnym kaliszanin z czasem 49,93 wywalczył trzecie miejsce w kategorii młodzieżowców, a wśród seniorów mocne piąte miejsce. Na dystansie 50 m stylem dowolnym zawodnik G-8 Bielany uplasował się z czasem 23,17 na trzeciej lokacie w finale B, co w ogólnej klasyfikacji dało mu 13 miejsce.
W wyścigach sztafetowych wspólnie z klubowymi kolegami zdobył seniorski złoty medal w wyścigu na 4x100m dowolnym, złoty medal wśród młodzieżowców na 4x100 zmiennym oraz uplasował się na czwartym miejscu w sztafecie 4x200m dowolnym.
Przypomnijmy, że Bartosz Piszczorowicz studiuje i trenuje na Uniwersytecie Louisville w USA. Pod koniec marca w Austin w stanie Texas wziął udział w mistrzostwach w I Dywizji NCAA mężczyzn, a najważniejsze zawody międzyuniwersyteckie w USA zakończyły się dla kaliszanina i jego drużyny piątą lokatą, najlepszą w historii Uniwersytetu Louisville. Po zakończeniu roku akademickiego z tytułem najlepszego sportowca pierwszego roku (Freshman of the Year 2019) kaliski pływak wrócił do Polski. Z grupą klubowych kolegów z G-8 Bielany pod okiem trenera Pawła Wołkowa aklimatyzował się i kontynuował dalsze przygotowywania do mistrzostw Polski.
Dobre starty Piszczorowicza dały mu przepustkę do udziału w XXX Letniej Uniwersjadzie w Neapolu, która odbędzie się 3-14 lipca. W programie zawodów znalazło się 18 dyscyplin, a organizatorzy spodziewają się udziału około 8 tys. sportowców z ponad 150 krajów całego świata.
Trąba powietrzna w Lubelskiem zniszczyła ponad 120 gospodarstw. Wojewoda zapowiedział pomoc dla mieszkańców