Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Kaliszu. ZDJĘCIA

OPRAC.: Ewelina Samulak-Andrzejczak
Starostwo Powiatowe w Kaliszu
Udostępnij:
Światło Pokoju płonie w Betlejem, skąd każdego roku przemierza tysiące kilometrów, by znaleźć się w domach ludzi na całym świecie. Nie byłoby to możliwe bez tradycyjnego uczestnictwa harcerzy. Druhowie z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Powiatu Kaliskiego tradycyjne światło przekazali na ręce Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala i Wicestarosty Kaliskiego Zbigniewa Słodowego Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Kaliszu

Betlejemskie Światło Pokoju przekazali władzom powiatu kaliskiego: Komendant Hufca ZHP Powiatu Kaliskiego Podharcmistrz Cezary Piotrowski oraz druhny Agata Cofalska i Helena Deptuch z 17 Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki w Stobnie Siódmym.  Tradycyjnie, jak każdego roku, Betlejemskie Światło Pokoju wiąże się z przesłaniem. Tegoroczne hasło to: - „Światło, nadziei”.

„Światło z Betlejem nową światu da nadzieję…” – tak od lat śpiewamy w grudniu każdego roku, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju. W kolejnych miesiącach trwania pandemii koronawirusam w czasie, gdy wydaje się, że zaczynamy wychodzić z niej małymi krokami, kolejnym etapem jest nieść temuż światu nadzieję. Z Betlejem chcemy przynieść nadzieję na Światło pełne ciepła i miłości, które ma moc rozświetlić naszą codzienność blaskiem nowości lepszego życia. Jak bibilijny Abraham, chcemy uwierzyć nadziei wbrew nadziei (por. Rz 4,18) i wyjść w świat, niosąc mu dar braterstwa i życzliwości. Pragniemy umacniać wiarę na lepsze jutro, realizując znane wszystkim nam słowa: „starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”. Dlatego przekazując płomień Betlejemskiego Światła Pokoju, chcemy dać wszystkim „Światło Nadziei”. Poczujmy Moc Betlejemskiego Światła Pokoju – tłumaczą harcerze.

ZOBACZ TAKŻE:

Świąteczne dekoracje na balkonach i w oknach w Kaliszu. Zobacz, jakie pięknie wyglądają

Świąteczne dekoracje balkonów i okien w Kaliszu. Zobacz, jak...

Życzenia Świąteczne. Na takich kartkach wysyłali je nasi prz...


Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie