Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. Blisko 800 osób pobiegło ulicami grodu nad Prosną. ZDJĘCIA CZĘŚĆ 1

Bieg Ptolemeusza w Kaliszu 2022
Bieg Ptolemeusza w Kaliszu 2022 Andrzej Kurzyński
Blisko 800 uczestników przyciągnął tegoroczny Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. To największa impreza biegowa w grodzie nad Prosną. Rywalizacja toczyła się na dystansie dziesięciu kilometrów.

Bieg Ptolemeusza w Kaliszu odbył się po raz 41. Trasę przebiegającą ulicami "najstarszego" miasta w Polsce najszybciej pokonał Dmytro Didovodiuk, ukraiński biegacz reprezentujący klub Achilles Leszno. Zwycięzca pokonał trasę w czasie 30 minut i 32 sekund. Tuż za nim na metę dotarł Dawid Borowski, a trzecie miejsce na podium zajął Kamil Walczyk.

Wśród pań triumfowała Monika Kaczmarek z klubu ASICS FrontRunner Poland. Druga była Alina Bosheluk, a na najniższym stopniu podium stanęła Olga Kazimirowa z eRka Team MTB Kalisz. Pani Olga była również najszybszą kaliszanką. Wśród kaliszan najlepiej spisał się Adrian Drab.

41. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza w Kaliszu zorganizował Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Współorganizatorzy: Miasto Kalisz i Kaliski Szkolny Związek Sportowy.

Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. Tak wyglądała rywalizacja przeds...