Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. Rekordowa liczba uczestników [DUŻO ZDJĘĆ, WYNIKI]

AND
Bieg Ptolemeusza w Kaliszu
Bieg Ptolemeusza w Kaliszu Andrzej Kurzyński
Artur Kozłowski, biegacz z Sieradza wygrał Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. Tegoroczny olimpijczyk pokonał 1130 biegaczy i tym samym już po raz piąty triumfował w największej imprezie odbywającej się w grodzie nad Prosną. A już w piątkowej Ziemi Kaliskiej specjalna wkładka poświęcona biegowi i komplet wyników kaliszan oraz biegów młodzieżowych.

Bieg Ptolemeusza w Kaliszu przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Na starcie stanęło dokładnie 1131 biegaczy z kraju i zagranicy. Blisko połowa z nich to byli kaliszanie. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Artur Kozłowski z Sieradza. Na jej przebiegnięcie potrzebował 30 minut i 31 sekund.

Najszybszym kaliszaninem był Rafał Mrowiński, który na metę dobiegł jako dziewiąty.

- Liczyłem na lepszy rezultat. Po drodze dopadł mnie kryzys. Przez półtorej minuty wisiałem na płocie, ale później wróciłem na trasę - powiedział zawodnik UKS 12 Kalisz.

Wśród pań najlepsza była Valentina Kiljarska reprezentująca barwy IKB Rudnik/Winnica. Najszybsza kalisznką była Anna Przyjazna z UKS 12 Kalisz..