BIEGI - Trudna trasa Ptolemeusza

MM
Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań oraz Olga Ochal z MUKS Bydgoszczy zajęli pierwsze miejsca w 28. Międzynarodowym Biegu Uliczny Ptole-meusza. Spośród biegaczy z naszego regionu najlepiej spisali się reprezentanci ...

Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań oraz Olga Ochal z MUKS Bydgoszczy zajęli pierwsze miejsca w 28. Międzynarodowym Biegu Uliczny Ptole-meusza. Spośród biegaczy z naszego regionu najlepiej spisali się reprezentanci Supermaratonu Kalisz: Karolina Rakieć była druga w gronie pań, a Ryszard Płochocki piąty w klasyfikacji generalnej, a zarazem pierwszy w gronie czterdziestolatków.
Tegoroczny bieg ukończył rekordowa liczba 146 osób, z których co trzeci to mieszkaniec grodu nad Prosną. Bieg odbywał się na tej samej co przed rokiem i dwoma laty trasie – z Głównego Rynku, ulicami Śródmiejską i Górnośląską do dworca PKS-u i z powrotem. W sumie dwie takie pętle. Mimo że każdy nawrót oznaczał bieg z górki, zawodnicy określili trasę jako „ciężką”.
– Pierwsze kilometry biegnie się pod górkę, która szczególnie daje się we znaki na drugiej pętli – przyznała najszybsza kobieta, Olga Ochal.
Wtórował jej mąż, Paweł, który tydzień wcześniej był najlepszym Polakiem 30 Maratonu Warszawskiego, a teraz zajął drugie miejsce. Z wygranej bardzo zadowolony był mistrz Polski na 10000 m z 2006 r., Michał Kaczmarek, który był pierwszym Polakiem zwycięzcą Ptolemeusza od 2003 roku. Jako trzeci do mety dobiegł Radosław Kłeczek ze Śląska Wrocław, który z kolei narzekał na trudy podróży z Polic, gdzie dzień wcześniej wygrał ćwierćmaraton. Dodajmy, że miejsca w czołowej, nagradzanej szóstce uzupełniają czwarty Rafał Snochowski z Kleszczowa oraz szósty Krzysztof Górny z Finiszu Kalisz.