Bramki w ostatnich sekundach zapewniły remis !

Daniel Kawczyński
Szczypiorno Kalisz po bardzo morderczej końcówce zremisowało z trzecim w tabeli MKS-em Poznań 26:26 i od 8 spotkań pozostaje niepokonane. Z kolei dla Remigiusza Latajki był to już ostatni pojedynek.

Początek należał jednak do rywali, którzy w 5.minucie prowadzili 5:1. Miejscowi nie składali broni i po udanych interwencjach Piotra Matuszczaka zaczynali kontratakować. Po dość długiej gonitwie w 23.minucie do wyrównania przy stanie 12:12 doprowadził z rzutu karnego Łukasz Stachowiak. Chwilę później atak pozycyjny wykończyłPiotr Nowicki, a jego koledzy wygrali pierwszą połowę 18:15.

Po wznowieniu gry odskoczyli jeszcze na dwa trafienia. MKS zdawał sobie sprawę, że z taką postawą nic nie uzyska i zmienił styl gry. Postawienie na twardą obronę okazało się być bardzo dobrą receptą na podopiecznych Walentego Winokurowa, którzy mieli ogromne problemy z jej sforsowaniem. W 53.minucie Paweł Rafalski nie dał szans Matuszczakowi i na tablicy widniał rezultat remisowy (25:25). Poznaniakom udało się nawet wyjść na dwubramkowe prowadzenie (28:26). Jednak to Szczypiorno było bohaterem końcówki. Celne rzuty Piotra Bielca i Tomasza Klary w ostatniej minucie gry zapobiegły porażce i zapewniły jeden punkt i podtrzymały pasmo meczów bez porażki.

Warto dodać, że był to ostatni mecz w wykonaniu Remigiusza Latajki, który ze względu na obowiązku służbowe (jest zawodowym żołnierzem) jest zmuszony zakończyć karierę piłkarza: -Niestety nie będą miał czasu, aby dalej grać. Czas w Szczypiornie zapamiętam jednak bardzo miło. To były dobre lata – komentował.

Natomiast KPR następne i ostatnie w tym sezonie spotkanie rozegra w Bystrzycy Kłodzkiej z miejscowym Krokusem.

PWSZ Szczypiorno Kalisz - MKS Poznań 28:28 (18:15)