Brzeziny: Rozegrali Sołecki Turniej Piłki Nożnej

AND
Drużyna z sołectwa Przystajnia
Brzeziny: Po raz drugi na boisku Orlik zorganizowany został Sołecki Turniej Piłki Nożnej, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W imprezie wystartowało osiem zespołów.

Sołecki Turniej Piłki Nożnej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, które drogą losowania pod nadzorem profesjonalnego sędziego Tomasza Kędzia zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowały drużyny reprezentujące sołectwa: Pieczyska, Aleksandria, Świerczyna, Kakawa. W grupie B znalazły się drużyny z sołectw: Godziesze, Przystajnia, Zadowice, Dzięcioły. Ze względów na bardzo wysoką temperaturę powietrza i duże nasłonecznienie, mecze rozgrywane były na dystansie 2 razy po 10 min z minutową przerwą.

Z grupy wychodziły dwie drużyny, na pierwszym miejscu z grupy A wyszła drużyna reprezentująca sołectwo Pieczyska na drugim Aleksandria w grupie B pierwsze miejsce wywalczyło sołectwo z Przystajni na drugim miejscu drużyna z sołectwa Zadowice. W meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny reprezentujące sołectwa z Aleksandrii i Zadowic. Rywalizacja w tym meczu była bardzo wyrównana i w regulaminowym czasie nie udało się wyłonić zwycięscy, wynik meczu 4:4 i dopiero karne zdecydowały, że Sołectwo Zadowice zdobyło 3. miejsce wygrywając cały mecz 7:6.

W meczu finałowym po pierwszej połowie wynik meczu 0:0. W drugiej połowie drużyna sołectwa Pieczysk zachowała więcej sił i stwarzała dużo więcej sytuacji strzeleckich, które zamieniła na bramki i w rezultacie pokonała drużynę z sołectwa Przystajni 2:0. Puchar, który w roku 2013 należał dla sołectwa Aleksandria powędrował do sołtysa Sylwestra Adamusa, który będzie honorowym tymczasowym właścicielem pucharu przez najbliższy rok, do następnego turnieju o nazwie Sołecki Turniej Piłki Nożnej. Pomysłodawcami i organizatorami turnieju są animatorzy boiska orlik w Brzezinach.

Brzeziny: Sołecki Turniej Piłki Nożnej. Lista drużyn i zawodników

Grupa A

Sołectwo Pieczyska: Błażej Łaski, Mikołaj Szlacheta, Bartek Szmaj, Patryk Krawczyk, Kamil Kędzia, Marcin Szmaj, Patryk Palat.

Sołectwo Aleksandria: Kamil Czajka, Eryk Strzyż, Bartek Kupaj, Dawid Głowacki, Bartek Chwiałkowski, Artur Biernat, Kacper Majas, Tomasz Malinowski, Rafał Kuświk.

Sołectwo Świerczyna: Bartosz Werbiński, Mateusz Malinowski, Mateusz Synowiec, Łukasz Synowiec, Krystian Kądzielski, Bartek Olszyna

Sołectwo Nowa Kakawa: Mateusz Kacperkiewicz, Kamil Hełka, Wiktor Strzyż, Patryk Gilicki, Karol Smektała, Norbert Całka, Łukasz Kostera, Hubert Stysiak, Tomasz Król

Grupa B

Sołectwo Przystajnia: Tobiasz Król, Paweł Kowalczyk, Mateusz Lejman, Wojtek Kupaj, Adrian Kupaj, Arek Żychliński, Łukasz Żychliński, Bartosz Bijacik, Kacper Kuświk

Sołectwo Godziesze: Michał Jakubek, Szymon Chodyła, Krzysztof Olejnik, Radek Olejnik, Paweł Gilicki, Krzysztof Kąkol, Norbert Olszewski, Mateusz Rosik

Sołectwo Zadowice: Adam Bednarczyk, Patryk Kasik, Patryk Cymerling, Adrian Kostera, Konrad Duleba, Damian Kałuży, Adam Woźniczak, Dawid Kasperkiewicz, Dawid Cymerling

Sołectwo Dzięcioły: Mateusz Malinowski, Adam Mikołajczyk, Mateusz Grobelny, Adrian Kaminik, Mateusz Antczak, Hubert Grobelny, Marcin Olszewski, Amadeusz Przybylak, Marcin Nowak