Na ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu Kaliskiego, rajcy większością głosów uchwalili budżet na 2020 rok. 11 radnych opowiedziało się za przyjęciem budżetu, a 7 radnych wstrzymało się od głosu.

Łączne dochody zaplanowane w budżecie na 2020 rok opiewają na kwotę ponad 66 mln zł. Z tego 58 mln stanowią dochody bieżące, a pozostałą cześć - 8 mln - dochody majątkowe. Jeśli chodzi o wydatki, to zaplanowane zostały na poziomie niemal 69 mln zł, z czego 51 mln stanowią wydatki bieżące, a wydatki majątkowe to kwota ponad 17,5 mln zł.

Deficyt budżetu w kwocie 2,7 mln zł zostanie sfinansowany przychodami oraz wolnymi środkami. Przychody zaplanowane w budżecie na 2020 rok to kwota 5,7 mln zł, z kolei rozchody stanowią 3 mln zł.

Wszystkie komisje stałe Rady Powiatu Kaliskiego zaopiniowały pozytywnie zarówno projekt uchwały budżetowej na rok 2020 jak i projekt Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kaliskiego na lata 2020-2026. Pozytywną opinię wyraziła też Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu.

Do priorytetowych inwestycji zaplanowanych do realizacji w 2020 roku Zarząd Powiatu Kaliskiego zalicza:
- kontynuację inwestycji drogowych na terenie powiatu kaliskiego, min. przebudowa drogi Szulec-Oszczeklin,
- budowę chodników i ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych,
- zagospodarowanie terenu wokół budynku starostwa oraz adaptacja zabytkowej sali nr 1 na cele kulturalne,
- rewitalizacja Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

- Chcę podziękować pracownikom starostwa powiatowego z panią skarbnik Urszulą Jędrasiak na czele. Miło jest słyszeć dobre słowa, to wszystko jest pracą zespołową i jeżeli nie będziemy tego robić razem - nie będzie sukcesu - powiedział starosta Krzysztof Nosal.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!